Svar Info   |  Svar Bazar   |  Svar Inzert   |  Svar Forum

  Hlavní menu
Články - úvodní strana
Seznam rubrik
Nejčtenější články
Ke stažení
Rozšírené vyhledávání
Kontakt
RSS

Výstavy, akce 2015
Na Svar Bazar
Na Svar Inzert
Na Svar Forum


  Rubriky
Svařování elektrodou (MMA)

Svařování MIG/MAG (céóčka)

Svařování pod argonem TIG/WIG

Svařování plamenem, řezání kyslíkem

Technické plyny

Bodovky a bodování

Technologie svařování

Řezací plasmy

Software pro svařování

Svářecí masky (kukly) a ochranné pomůcky

Pájení (tvrdé i měkké)

Nabíječky, nabíjení, startování

Všeobecné informace


  Výpočty a tabulky
Uhlíkový ekvivalent

Teplota předehřevu

Srovnání značek ocelí

Nejběžnější oceli

Srovnání značek Al slitin

Skupiny materiálů dle ISO/TR 15608

Volba svářecích kabelů

Svářečka + prodlužka

Volba tmavosti skla

Řezání kyslíkem

Zkušební testy pro svářeče

Redukční ventily

Svařování materiálů
HARDOX a WELDOX



  Svar Info
Informační část serveru
Svarbazar.cz

Vychází od: 15.5. 2006


Počet zobrazených článků: 41 (z celkem 41 nalezených)

Amatérská MIG/MAG svářečka.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 10.10.2012)
Amatérská MIG MAG svářečka Dnešní článek je opravdu pecka. Nejen tím, že amatérsky postavených céóček zase tolik není, ale hlavně tím, že tuhle parádní mašinku si její majitel postavil jen tak z hecu, aby se mohl pochlubit:-) Nicméně je to svářečka fakt povedená a oproti jiným je dotažená i po stránce designu skříně. Ten dotažený design vynikne zejména ve srovnání s dříve popsaným doma postaveným céóčkem. O něco lépe na tom byla svářečka z článku Postavte si MIG/MAG svářečku - céóčko, ale dnes popisovaný stroj je přeci jen jiné kafe...



Tipy pro MIG/MAG - volba hubice hořáku
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 22.08.2012)
Praxe ukazuje, že některé zdánlivě samozřejmé a tudíž přehlížené věci často vůbec samozřejmé nejsou a jsou přehlíženy neprávem. Jednou z nich je znalost sortimentu svařovacích hubic na hořáky MIG/MAG a vhodnosti jejich použití. Často si totiž můžete život zjednodušit, místo toho, abyste se zbytečně trápili...



Svařovací CO2 snadno, levně, operativně...
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 01.04.2010)
Svařování v ochranné atmosféře aktivního plynu, tedy tzv. MAG svařování, je v současné době asi nejrozšířenější metoda svařování vůbec. Velkou popularitu si tato metoda získává také u amatérských a hobby svářečů, kteří díky tomu již nemusí řešit třeba skladování elektrod o přesušování nemluvě. Navíc díky poklesu cen jsou svářečky pro MAG svařování dostupné opravdu každému. Ovšem horší je to s ochranným plynem. V průmyslu se ponejvíce používá směs Argonu a CO2, která je ovšem pro amatéra prakticky nedostupná. Proto v méně náročných aplikacích a v hobby sféře kraluje mnohem levnější čisté CO2. I tak je ovšem často problém jej levně a bez dalších nákladů (nájmy za tlakové lahve) sehnat. Existuje několik alternativ, jak si k CO2 pomoci a jednu z nich vám nyní předkládáme.



Rotační polohovadlo pro svařování a navařování
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 24.01.2010)
Rotační polohovadla jsou velmi užiteční pomocníci při svařování, či navařování tzv. rotačních svařenců. Tedy hřídelí, trub, různých válců, tlakových nádob a podobně. Cena těchto zařízení, ale není nijak malá a pohybuje se od desítek tisíc (za polohovadla s nosností do cca 50 kg) až po statisíce. Ovšem o tom, že jde takové polohovadlo určené pro profi provoz postavit i s daleko nižšími náklady, se můžete přesvědčit v následujícím článku.



Dodatečná montáž eurokoncovky do MIG/MAG.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 17.12.2009)
U moderních profi svářeček MIG/MAG jsou připojení svařovacích hořáků realizována prostřednictvím tzv. centrálního konektoru, pro který se vžil název eurokoncovka. Je to velmi praktické, protože stačí povolit jednu přesuvnou matici a kompletní hořák můžete odpojit za účelem výměny, opravy či běžné údržby. Pokud vaše svářečka "eurovku" nemá a rádi byste si užili jejích výhod, není nic jednoduššího, než ji dodatečně namontovat. Jak na to se dozvíte v tomto článku.



Spálený hořák, aneb Já to říkal!
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 28.11.2009)
V článku Kuriózní závady MIG/MAG hořáků byla jen tak mimochodem uvedena poznámka o nutnosti udržovat styčné plochy centrálních připojení, tzv. eurokoncovek, MIG/MAG hořáků v čistotě. Jinak zde nepřiměřeně roste přechodový odpor. Stejné účinky má ale i povolený (nedotažený) hořák. Pokud nejste zběhlí v elektrotechnice a pojem "přechodový odpor" je pro vás něco imaginárního a neuchopitelného, tak vězte, že tato nehmotná věc může napáchat hmatatelné škody. Jaké, to uvidíte, když si rozkliknete tento článek.



Kuriózní závady MIG/MAG hořáků.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 15.11.2009)
Porucha či závada se čas od času vyskytne snad na každém výrobku. Svařovací techniku pochopitelně nevyjímaje. Ovšem jsou závady a "závady". Některé jsou zjevné, jiné dovedou uživatele pěkně potrápit. S dvojicí docela kuriózních závad, které se vyskytly na hořácích MIG/MAG vás teď seznámíme. V obou případech se jedná o výrobní vadu, nebo spíše o konstrukční nedomyšlenost (ve druhém případě).



Malá cívka ve velkém céóčku.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 14.10.2009)
V článku Držák velké cívky k malému céóčku jsme řešili možnost použití velké cívky s drátem ve svařovacím MIG/MAG stroji, který na tyto velké cívky není původně určen. Dnes se podíváme na opačný problém. Tedy jak správně používat malou cívku typu D200 ve svářečce určené pro velké 300mm cívky. Ono to vypadá hrozně jednoduše a také to hrozně jednoduché je, ale malý chytáček je nutné přeci jen vyřešit.



Přestavba malého céóčka AL-KO MIG 105-4
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 03.10.2009)
Různé úpravy a přestavby svářeček, zejména kategorie hobby, jsou stále oblíbeným námětem vašich mailů i diskusí na fórech. Dnes představíme jednu totální přestavbu (nebo, chcete-li, "tuning") malého levného céóčka značky AL-KO MIG/MAG 105-4. A jak se můžet přesvědčit dále, vzal to autor přestavby pěkně od podlahy...



Tipy pro MIG/MAG - bodovací hubice.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 30.09.2009)
Svářečky MIG/MAG, lidově řečená céóčka, jsou oblíbené také při opravách autokaroserií, kde zcela vytlačily svařování plamenem. Další metodou svařování používanou při těchto opravách je svařování elektrickým odporem - bodování. Je ovšem známé, že bodování se dá do určité míry nahradit MIG/MAG svařováním. Co už tolik známé není je to, že se k tomuto účelu vyrábějí speciální, tzv. bodovací hubice. A my si je nyní představíme.



TER 186 MIG PULSE - co všechno umí?
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 23.09.2009)
TER 186 MIG PULSE V předešlém článku o multifunkčním invertoru TER 186 MIG PULSE jsme si tuto svářečku pro MMA, TIG DC LIFT i MIG/MAG svařování stručně představili. Dnes se blíže podíváme na to, co všechno tento zajímavý invertor zvládá a jak se nastavuje.



Všeuměl TER - svářečka blízké budoucnosti?
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 15.09.2009)
TER 186 MIG PULSE Na začátku letošního léta jsme dostali exkluzivní příležitost krátce otestovat svářečku, která by v dohledné době mohla způsobit revoluci v oblasti svařovací techniky nižší a střední kategorie. Nyní vám ji tedy představíme, ale upozorňujeme, že tahle mašinka zamotá hlavy všem. Výrobcům, prodejcům, servisákům i zákazníkům - svářečům. Je nám jasné, že po tomhle už nám slova jako bomba, exkluzivní či revoluce tak snadno neuvěříte, ale ujišťujeme vás, že následující popis se týká skutečného stroje, který jsme měli možnost vyzkoušet. Takže zapomeňte na své dosavadní svářečky. Je tu TER!



Čistič hubic MIG/MAG hořáků.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 12.09.2009)
Problémy s rozstřikem ulpívajícím uvnitř plynové hubice MIG/MAG hořáku zná jistě každý svářeč, který někdy "céóčkový" hořák držel v ruce. Svářeči pak obvykle používají různé přípravky a nástroje na usnadnění čištění vnitřku hubice. Jedná se o nástroje různé kvality a nápaditosti, protože se často jedná o záležitosti zhotovené na koleně. Pan Miloš Kříž nám zaslal upozornění na zajímavý výrobek, se kterým je čištění hubic hračkou.



Zlepšení podávání drátu u levných MIG/MAG svářeček.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 01.08.2009)
Dnes vám předkládáme opět jeden ultrajednoduchý tip na zlepšení podávání svařovacího drátu v MIG/MAG svářečkách. Tento tip by svou jednoduchostí mohl směle konkurovat nejjednoduššímu tuningu svářečky popsanému dříve. Ovšem i zde platí, že za velmi velmi málo peněz, je nějaká ta muzika.



Einhell SGA na plný pecky :-)
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 02.07.2009)
Svařovací MIG/MAG poloautomaty Einhell SGA 145 a jejich odvozeniny, jsou velmi vděčné mašinky. Za rozumný peníz jsou to spolehlivé a nenáročné stroje s dobrou výdrží. Jsou velmi oblíbené zejména pro opravy autokaroserií a najdete je v téměř každém druhém autoservisu. Následující článek vám ukáže, jak z takové svářečky vyždímat opravdu maximální užitnou hodnotu bez dalších investic.



Tipy pro MIG/MAG - vedení hořáku.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 03.06.2009)
Svařování MIG/MAG je, zejména mezi amatéry, považováno za nejjednodušší metodu svařování. Zkrátka panuje názor, že se jen mačká tlačítko a ono to nějak vaří samo a není nutné o tom nic vědět. Jenže to je bohužel omyl. Pro kvalitní MIG/MAG svařování jsou nutné odborné znalosti. Některé z nich vám předkládáme v seriálu Tipy pro MIG/MAG. Dnes si mimo jiné ukážeme, co všechno se dá ovlivnit pouhým způsobem držení a vedení MIG/MAG hořáku.



Řídící jednotka malého céóčka.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 25.03.2009)
V současné době není problém pořídit si jakékoliv zboží v zahraničí, a to jak přímým nákupem, tak pomocí internetu. Svářečky pochopitelně nevyjímaje. Oblíbeným artiklem jsou třeba malé MIG/MAG svářečky pro domácí kutění. Ovšem co když se na takové zánovní mašince něco porouchá? Uplatňovat reklamaci u tisíce kilometrů vzdáleného prodejce je dost složité a jako na potvoru jsme si vybrali stroj - značku, kterou u nás nikdo neprodává ani neopravuje. Nezbývá, než trochu zaimprovizovat. V následujícím textu je popsána konstrukce elektronického regulátoru, který jednu takovou porouchanou zahraniční hobby MIG/MAG svářečku opět oživil.



Tipy pro MIG/MAG - správný průvlak.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 21.03.2009)
Dalším tipem pro MIG/MAG svařování je volba správného průvlaku. Tento tip přímo navazuje na předchozí tip o vyložení drátu. Pokud totiž zvolíme špatný průvlak, optimálního vyložení drátu se nám někdy nemusí podařit dosáhnout ani u jinak bezvadného hořáku.



Tipy pro MIG/MAG - vyložení drátu.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 04.03.2009)
Tzv. vyložení drátu je jedním ze základních parametrů při MIG/MAG svařování. V podstatě se jedná o délku volného konce svařovacího drátu vycházejícího z napájecího průvlaku hořáku k základnímu materiálu, resp. svarové lázni. Délka vyložení drátu je tedy přímo úměrná výšce hořáku nad materiálem. Stanovení této délky má svá pravidla, o kterých někteří (zejména amatérští) svářeči nemají tušení. V tomto článku si je ukážeme.



Güde MIG 155/4 A - malá MIG/MAG svářečka.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 19.02.2009)
Dnešní článek je o tom, jak může nekompetentní vývojář velmi znepříjemnit používání jinak docela povedeného výrobku. Řeč bude o malém svařovacím poloautomatu pro MIG/MAG svařování. Jedná se o svářečku Güde MIG 155/4A, typického zástupce MIG/MAG svářeček pro domácí kutily. Je to klasický supermarkeťáček, ačkoliv zdaleka není z té nejlevnější kategorie. Přesto není špatný. Tedy až na pár nedomyšleností...



Amatérské SPOOL-GUN hořáky pro MIG/MAG.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 11.02.2009)
O základních principech a vlastnostech svařovacích hořáků typu SPOOL-GUN pro MIG/MAG svařování jste si mohli přečíst v článku Mechanismy podávání drátu u MIG/MAG svářeček III. Dnes přinášíme slíbený popis amatérsky vyrobených SPOOL-GUN pistolí.



Mechanismy podávání drátu u MIG/MAG svářeček III.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 24.01.2009)
V předešlém díle tohoto miniseriálu o mechanismech podávání drátu pro MIG/MAG jsme slíbili popsat ještě jeden způsob podávání. A sice hořák typu SPOOL-GUN. Je to věc, která se moc nepoužívá a moc se o ní neví. Přesto by to mohlo být zajímavé pro celou řadu (nejen) amatérů a hobbystů. Nevěříte? Čtěte dál...



Druhy cívek pro dráty MIG/MAG.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 21.01.2009)
Že se při svařování MIG/MAG používá svařovací drát navinutý na cívkách je známá věc. Ale jaké druhy cívek se při tom používají zase tak známé není. V následujícím přehledu si můžete osvojit alespoň ty základní.



Držák velké cívky k malému céóčku.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 14.01.2009)
Drtivá většina malých MIG/MAG svářeček se svařovacím proudem do cca 160A je konstrukčně uzpůsobena pouze pro svařovací dráty na cívkách do průměru 200 mm. Větší cívky se do těchto svářeček nevejdou. Někdy je ale výhodné, nebo dokonce nutné, použít drát na cívce velké, která má průměr 300 mm. Jak takovou cívku "vyvařit" v malé svářečce se dozvíte v tomto článku.



Mechanismy podávání drátu u MIG/MAG svářeček - II.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 04.12.2008)
V prvním díle tohoto miniseriálu o podavačích drátu v MIG/MAG svářečkách jsme se věnovali klasickému tlačnému podávání s podávacím mechanismem vestavěným ve svářečce. Nevýhodou tohoto systému je omezená maximální vzdálenost na jakou lze drát spolehlivě podávat. Existují ale způsoby jak tuto vzdálenost značně prodloužit. A s nimy se seznámíme v tomto pokračování.



Mechanismy podávání drátu u MIG/MAG svářeček.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 22.11.2008)
Tzv. podávání drátu je u poloautomatických MIG/MAG svářeček (tzv. céóček) alfou a omegou úspěšného svařování. Drát musí být do svarové lázně podáván (posouván) naprosto hladce a konstantní rychlostí. Bude-li rychlost podávání z nějakého důvodu kolísat, ihned se to negativně projeví při svařování (nadměrný rozstřik, neprůvary či naopak propálení materiálu, špatná kresba housenky a další vady). Rychlosti podávání je totiž přímo úměrná velikost svařovacího proudu. A svařovací proud by měl být během svařování také konstantní. Proto musí být kladen velký důraz na kvalitu podávacího zařízení - podavače. A právě o podavačích je tento článek.



Asi nejjednodušší céóčko pod sluncem.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 15.11.2008)
V současné době jsme svědky stále většího zlevňování některých výrobků, svářečky nevyjímaje. Ovšem potenciální zájemci o superlevné výrobky by si měli uvědomit, že opravdu platí: něco za něco, resp. že nedostávají slevu zadarmo... Příkladem může být i MIG/MAG svářečka popsaná v tomto článku.



Úprava MIG/MAG svářečky pro svařování sítí.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 08.11.2008)
Již několik let se v módě drží tzv. drátěné programy, které se využívají zejména pro vybavení prodejen a jiných provozoven. Jedná se o různé poličky, aranžérské sítě, stojany na prospekty a jiné. Výrobou drátěného programu se zabývá celá řada firem, včetně malých zámečnických dílen. Obvyklou metodou výroby těchto programů je svařování elektrickým odporem na bodovkách (jednoúčelových i univerzálních). Ovšem zejména malé dílny svařují některé tyto výrobky metodou MAG, tedy klasickým "céóčkem". Ponechme stranou ekonomiku této metody při této výrobě a podívejme se na jeden problém, se kterým se provozovatelé odbočkových MAG svářeček při výrobě drátěných programů a také armovacích sítí potýkají.



Jednoduchý předehřev CO2 pro MAG svařování.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 22.10.2008)
Oxid uhličitý (CO2) je stále velmi populární ochranný plyn pro svařování metodou MAG. Přestože má řadu nectností, pro jeho rozšíření (zejména mezi amatéry a malými firmami) hovoří hlavně nízká cena a snadná dostupnost. Jednou z nepříjemných věcí při svařování v CO2 je náchylnost oxidu uhličitého na zamrzání. Sice je možné zakoupit speciální redukční ventily vybavené elektrickým ohřívačem, ale jejich cena není zrovna nízká. Že se to ale dá řešit i v amatérských podmínkách a poměrně levně, se můžete přesvědčit v následujícím článku.



Jak připojit vodou chlazený hořák k suché (nejen) MIG/MAG svářečce.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 18.10.2008)
Aktualizováno !
Mnoho svářečů z řad amatérů či menších zámečnických provozů si stále myslí, že vodou chlazené hořáky jsou něco nedostupného, luxusního a pro jejich potřeby i zbytečného. Že tomu tak nemusí být si ukážeme v následujícím článku. Popíšeme si výhody, jaké má vodou chlazený hořák, a jak takový hořák připojit k tzv. "suché" svářečce. Zkrátka jak udělat "ze sucháče vodníka".



Vylepšení céóčka BIMAX 4.195 a podobných.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 16.04.2008)
BIMAX 4.195 firmy Telwin je malé céóčko kategorie hobby, pro svařování materiálů do tloušťky cca 4 mm. Lze svářet metodami MIG/MAG v ochranném plynu, nebo metodou FCAW, tedy trubičkovým drátem s vlastní ochranou bez ochranného plynu. BIMAX 4.195 má ale jednu velkou nevýhodu: nespíná hořákem svářecí transformátor a svářecí drát je tak trvale tzv. "pod proudem". Ale i to se dá jednoduše řešit. Ukážeme si jak na to...



Postavte si MIG/MAG svářečku - céóčko.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 01.03.2008)
V poslední době jsme zveřejnili celou řadu návodů na stavbu svářeček a usměrňovačů pro svařování obalenou elektrodou. Dále jsme zveřejnili několik návodů na kyslíko-vodíkovou svářečku pro sváření plamenem. A dokonce i TIG svářečku jste si mohli podle zveřejněných návodů postavit. Co nám tedy schází? No přece céóčko, nebo chcete-li: MIG/MAG svářečka! Tak tady jeden návod je...



MIG pájení
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 09.02.2008)
Pokud jsme vám v předešlém článku o rozdílech mezi MIG a MAG svařováním trochu zamotali hlavu, nezoufejte. Zamotáme vám ji ještě víc. Ono totiž existuje ještě také MIG pájení. Více o něm v tomto článku...



MIG nebo MAG? Jaký je rozdíl?
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 06.02.2008)
Dá se MIG svářečkou svařovat MAG? Můžeme MAGem vařit hliník? Je lepší MIG nebo MAG? A jaký je mezi nimy vůbec rozdíl?
Na tvářích zkušených svářečů a odborníků je teď znát buď úsměv a nebo zděšení, ale Svarinfo čtou i ti méně zkušení. A právě pro ně mohou být odpovědi na výše položené otázky docela důležité. Najdou je v následujícím textu...



KS 350 + podavač MIG/MAG
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 13.10.2007)
V následujícím článku vám představíme amatérsky zhotovenou sestavu populární tyristorové svářečky KS 350 s připojeným podavačem drátu z ještě populárnějšího "céóčka" WLSP 315. Autor a majitel této sestavy prostřednictvím tohoto článku zároveň žádá o pomoc s vyladěním svářecích parametrů, které prý nejsou zcela ideální.



Doma postavené céóčko.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 09.05.2007)
Tak tohle musíte vidět! A pak, že domácí kutilové jsou jen našinci. I za velkou louží se kutí, až se hory zelenají...



Vylepšujeme levné svářečky - II
dodatečná montáž ventilu plynu.

(Svařování MIG/MAG (céóčka), 16.01.2007)
V dalším pokračování seriálu o vylepšování levných svářeček se podíváme na levné MIG/MAG svářečky, lidově přezdívané jako céóčka. Konkrétně na možnost dodatečné montáže elektromagnetického ventilu na ochranný plyn.



Kupujeme levné céóčko - jak se nenapálit II.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 13.12.2006)
Minule jsme si ukázali ty největší nedostatky, které by vaše nové céóčko rozhodně nemělo mít. Teď je řada na dalších aspektech, které je dobré ještě zvážit než se transakce uskuteční.



Kupujeme levné céóčko - jak se nenapálit I.
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 05.12.2006)
Blíží se Vánoce a konec roku a řada z Vás si hodlá udělat radost pořízením svého malého céóčka na 230V. Poradíme vám jak se zbytečně nenechat napálit abyste nekoupili nějaký šmejd, ale plnohodnotný stroj vyhovující vašim potřebám. Zodpovíme všechny otázky, které vás zajímají, a na které jste ještě nedostali odpověď.



Znáte chopper ?
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 27.11.2006)
Pod pojmem chopper si většina z nás představí podivný motocykl s dlouhatánskou přední vidlicí, vysokými řidítky a obrovským bublavým motorem. Na tomto stroji si pak představíme nepříliš štíhlé v džínovině a kůži oblečené individuum s dlouhými vousy a šátkem na hlavě. Ano tak si představujeme správný chopper. Jenže existuje i jiný chopper. Chopper se kterým se dá bezvadně svařovat. Nevěříte? Čtěte dál.



MIGstart - softstart pro MIG/MAG
(Svařování MIG/MAG (céóčka), 20.08.2006)
Předchozí články popisující obvody umožňující "měkké" zapnutí výkonných svářeček, tzv Softstart, stále budí značnou pozornost. Dostali jsme několik dotazů, zdali je možné něco podobného použít i pro svářečky MIG/MAG. Nejen, že je to možné, ale je to i velmi jednoduché. Popis zapojení je v tomto článku.



  Akční nabídky

Nepřehlédněte novou rubriku akčních nabídek svařovací techniky!

Akční nabídky svařovací techniky



  Zkušební testy on-line

Zkušební testy pro svářeče on-line



  Vyhledávání

Prohledat články na Svarinfu:



Pro přesnější hledání použijte formulář:
Rozšířené
vyhledávání



  Anketa
Jak často sem chodíte?

Visím tady skoro pořád
11832 (11832 hl.)
Chodím sem docela často
9227 (9227 hl.)
Občas sem zajdu
9514 (9514 hl.)
Jsem tady poprvé
9659 (9659 hl.)

Celkem hlasovalo: 40232



  Statistika



  Kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      


(nejen) dětské montérky

SVARINFO - informační magazín o svařování.

Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování. Od roku 2005.

Tento web je vytvářen na redakčním systému phpRS.

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků či obrázků, je bez souhlasu redakce SVARINFO zakázáno!