Svar Info   |  Svar Bazar   |  Svar Inzert   |  Svar Forum

  Hlavní menu
Články - úvodní strana
Seznam rubrik
Nejčtenější články
Ke stažení
Rozšírené vyhledávání
Kontakt
RSS

Výstavy, akce 2015
Na Svar Bazar
Na Svar Inzert
Na Svar Forum


  Rubriky
Svařování elektrodou (MMA)

Svařování MIG/MAG (céóčka)

Svařování pod argonem TIG/WIG

Svařování plamenem, řezání kyslíkem

Technické plyny

Bodovky a bodování

Technologie svařování

Řezací plasmy

Software pro svařování

Svářecí masky (kukly) a ochranné pomůcky

Pájení (tvrdé i měkké)

Nabíječky, nabíjení, startování

Všeobecné informace


  Výpočty a tabulky
Uhlíkový ekvivalent

Teplota předehřevu

Srovnání značek ocelí

Nejběžnější oceli

Srovnání značek Al slitin

Skupiny materiálů dle ISO/TR 15608

Volba svářecích kabelů

Svářečka + prodlužka

Volba tmavosti skla

Řezání kyslíkem

Zkušební testy pro svářeče

Redukční ventily

Svařování materiálů
HARDOX a WELDOX  Svar Info
Informační část serveru
Svarbazar.cz

Vychází od: 15.5. 2006


Počet zobrazených článků: 43 (z celkem 43 nalezených)

Házeti hrách na stěnu II.
(Všeobecné informace, 01.08.2012)
V prvním "článku" o házení chrachu na stěnu byla vyobrazena značně zubožená zemnící svěrka, která byla přes svůj stav stále v aktivní službě. Kdekdo by si mohl pomyslet, že horší už to být nemůže. Může...Invertor nevaří? Upečte ho!
(Všeobecné informace, 01.04.2012)
Pokud jste sem ještě občas nakoukli v naději, že by se tu po dlouhé pauze mohl objevit nový článek, možná teď vidíte rudě:-) Dva roky tu na prvním místě visí aprílový článek o svařování ze sifonových bombiček a když se konečně objeví něco nového, je to zase Apríl. Nebo není?Vylepšené chlazení svářeček
(Všeobecné informace, 21.03.2010)
Letošní dlouhá a tuhá zima je snad definitivně pryč a jaro léta páně 2010 dnešním dnem přebírá vládu. Ovšem pokud by se někomu stýskalo, může si tu letošní zimu připomenout tímto článkem. Ale pozor! Při prohlížení následujících obrázků se mohou připomenout ne zcela zahojené mozoly na vašich dlaních. I když leckde se sníh ještě odhazovat bude... V dnešním článku zároveň získáte skvělý tip na dodatečné, účinné a levné chlazení vysoce zatížených svářecích zdrojů...Vánoce 2009 - šťastné a veselé!
(Všeobecné informace, 24.12.2009)
Vážení čtenáři a příznivci Svarbazaru, přijměte naše přání poklidných a pohodových, ale zároveň veselých Vánočních svátků. Budiž zapomenuty všechny problémy a stresy. Jen klid a pohoda. Také pro nadcházející nový rok 2010 Vám přejeme pevné zdraví a spoustu optimismu, který budeme všichni potřebovat. S tím vším se pak jistě dostaví i úspěchy v soukromém i pracovním životě, které vám též přejeme měrou vrchovatou. A protože Svarbazar po celý rok přinášel hlavně praktické tipy, jeden přinášíme i nyní...Virtual welding - svařování bez svářečky.
(Všeobecné informace, 21.12.2009)
Jedním z nových trendů ve výuce svařování je tzv. virtual welding. Jedná se o počítačové simulátory - trenažéry svařování, které jsou v principu obdobné jako například simulátory řízení automobilů či pilotování letadel (máme však na mysli opravdové simulátory a nikoliv počítačové hry). Že se jedná opravdu o nastupující trend ve výuce svářečů potvrdilo i několik různých simulátorů prezentovaných na svářečském veletrhu Schweissen & Schneiden 2009 v německém Essenu. Pojďme se na simulátory blíže podívat a ukázat si, jak se s nimi pracuje (vlastně svařuje).30 tisíc lidiček.
(Všeobecné informace, 30.11.2009)
Do konce měsíce Listopad, Léta Páně 2009, zbývá ještě několik hodin, ale už teď je to jasné: SVARBAZAR překonal měsíční hranici 30 000 unikátních návštěvníků (UIP) a 150 000 shlédnutých stran (pageviews).

Děkujeme za Vaši přízeň!

Edit: tak nakonec se počitadlo zastavilo na 30520 UIP a 153786 pageviews.Není CE jako CE.
(Všeobecné informace, 04.11.2009)
Aktualizováno !
Blíží se konec roku a řada z vás možná přemýšlí, že (krize nekrize) přeci jen trochu obnoví svůj výrobní park, a nebo si prostě koupí novou svářečku pod stromeček. Určite byste chtěli, aby váš nový stroj byl nejen výkonný, ale také bezpečný. Určitým vodítkem může být značka CE. Jenže ono to není tak jednoduché. Není CE jako CE. Pojďte se podívat, co CE vlastně znamená a proč si na něj máme dávat pozor. Následující článek se netýká jen svářeček, ale téměř všech výrobků, které si můžeme koupit .Schweissen & Schneiden 2009, Essen
(Všeobecné informace, 21.10.2009)
Ve dnech 14. až 19. září 2009 se v "západoněmeckém" Essenu konal 17. ročník veletrhu Schweissen & Schneiden. Jedná se o největší evropskou veletržní akci věnovanou svařovací technice a svařování. Opravdový svátek. Veletrh se koná jen jednou za 4 roky a Svarbazar si to přeci nemohl nechat ujít...Jak vzniká nová svářečka.
(Všeobecné informace, 10.10.2009)
V souvislosti s představením multifunkčního invertoru TER 186 MIG PULSE bychom vám rádi ukázali pohled do zákulisí vývoje a výroby svařovací techniky. Pojďte se tedy podívat, co všechno se děje "tam vzadu" než takový nový moderní výrobek spatří světlo světa. Text, který si můžete přečíst dále, nám zaslal přímo člověk, který se na takovém vývoji podílí.Postavte si kvalitní prodlužovák.
(Všeobecné informace, 19.09.2009)
V článku Svářečka + prodlužovák = průšvih? jsme experimentálně prokázali k jak velkým úbytkům napětí může docházet, pokud svou svářečku napájíte přes běžný prodlužovák s průřezem žíly 1,5 mm2. Jenže doporučované prodlužováky s průřezem žil 2,5 mm2 jsou sice dost drahé, ale hlavně prakticky nejsou k dostání. Přitom vše potřebné k sestavení takového kabelu je běžně ke koupi, a tak není problém si postavit vlastní kvalitní prodlužovací kabel. Postup výroby popíšeme polopaticky, takže elektrikáři mohou tento článek v klidu vynechat.Svářečka + prodlužovák = průšvih?
(Všeobecné informace, 07.09.2009)
Že jsou, hlavně výkonné, svařovací invertory někdy trochu pro zlost se téměř denně přesvědčují jejich výrobci, prodejci i opraváři. Často jim totiž zákazníci chodí reklamovat bezvadné stroje, že to prostě nevaří a nevaří. Asi první, na co se zákazníka zeptají, je: A nemáte to zapojený přes prodlužovák? Odpověd často bývá: Mám, no a co? Složitou psychologickou hrou se pak dozvídají, že to v dílně ještě vařilo, ale na stavbě už ne. A že je tam elektrika v dezolátním stavu, a že vaří zábradlí v pátém patře a že tam mají spojené tři prodlužováky a že... Co sakra máte všichni s těma prodlužovákama? Vede to proud? Vede! Tak v čem je problém?Tipy pro lisování kabelových ok.
(Všeobecné informace, 03.09.2009)
V článku Tipy pro letování kabelových ok byl popsán jednoduchý přípravek a postup pro letování kabelových ok. Jelikož se ukázalo, že vás tato problematika zajímá, rozhodli jsme se zveřejnit i pokračování v podobě tipů pro lisování kabelových ok a ukončovacích prvků na kabely.Tipy pro letování kabelových ok.
(Všeobecné informace, 08.08.2009)
Aktualizováno !
Dnešním příspěvkem se vracíme k článku o nejjednodušším tuningu svářečky, kde byla popisována výměna zemnící svěrky. Bylo zde konstatováno, že jediným problémem může být montáž kabelového oka na svařovací kabel, zejména v případě oka letovacího. Svůj osvědčený postup letování ok nám zaslal nalimko, který je také autorem dříve popsanéhu tuningu trafosvářečky Güde 185 F.Nové metody svařování: LASERHYBRID
(Všeobecné informace, 12.05.2009)
Přestože se svařování zdá být probádanou oblastí kde už toho moc vymyslet nelze, stále dochází k hledání a vývoji nových metod svařování. Pokrok ve svařování tedy stále postupuje, a to velmi rychle. Potřeba spojování mnohdy i velmi různorodých materiálů s sebou nese vznik nových i modifikaci tradičních metod svařování a pájení. Požadavky na vysokou produktivitu svařování či pájení a zároveň na vysokou jakost spojů vyvolávají navíc snahu o omezování vlivu lidského faktoru. Některé z perspektivních nových metod svařování vám na Svarinfu představíme.Zásady obsluhy redukčních ventilů.
(Všeobecné informace, 20.04.2009)
S redukčními ventily, které mnoho lidí nenazve jinak než budíky, se v oboru svařování setkáváme velmi často. Jejich používání je pro řadu lidí naprostou samozřejmostí. Ovšem ne každý je používá správně. Pojďme si zopakovat hlavní zásady pro správnou obsluhu redukčáků...Podnikatelský nápad: SVAŘOVÁNÍ?
(Všeobecné informace, 28.02.2009)
Na serveru www.ipodnikatel.cz jsme nalezli zajímavou sbírku nápadů na podnikání. Pochopitelně nás nejvíce zaujal nápad s číslem 81 - svařování. Pojďme se na tento nápad, jak přijít k penězům, podívat podrobněji.TIG 30 a Y003 - nová schémata ke stažení.
(Všeobecné informace, 03.02.2009)
Aktualizovali jsme článek TIG 20 a TIG 30 - přídavná zařízení pro TIG svařování a článek Kyslíko-vodíková svářečka podruhé (a pořádně). Nově jsou přidány odkazy na schéma zapojení novější verze přídavného zařízení TIG 30 a kyslíkovodíkové svářečky Y003. Za zaslání děkujeme Ramonovi.Modrá fáze? Bohužel...
(Všeobecné informace, 10.01.2009)
Sem tam se přihodí zajímavá věc: někdo, kdo se trochu vyzná, z nějakého důvodu rozdělá vidlici na přívodním kabelu své svářečky a s hrůzou zjistí, že má modrý vodič připojený na fázi. Nastane panika. Vždyť se to nesmí! Modrý je přeci nulák! Ale jak to, vždyť je to originál z prodejny? Proč ta svářečka už funguje tolik let a ještě neshořela? Spousta otázek, že? Odpovědi najdete v tomto článku.SvarVánoce 2008 :-)
(Všeobecné informace, 24.12.2008)
A je to tady. Rok je zase pryč. Alespoň kdyby se pomalu odplazil jak svarová housenka, ale to ne. Odletěl rychle jak kulička rozstřiku... Opět nastal čas nejkrásnějších svátků a za chvilku po hlavě vletíme do roku 2009. Jaký rok to bude, to se teprve uvidí. Ale jsme optimisté a věříme, že pravidelní čtenáři tohoto serveru také...Přibližné určení teploty oceli podle barvy.
(Všeobecné informace, 18.12.2008)
Jak jistě mnozí vědí, mění se se stoupající teplotou oceli také její barva. Podle barvy můžeme zhruba určit teplotu, jakou ocel právě má. Je to praktické pro různé ohřevy a tepelné zpracování prováděné v provizorních podmínkách, zvláště když po ruce nemáme vhodný teploměr (nejlépe bezdrátový pyrometr), či alespoň termokřídy. Jen je nutné si do paměti vrýt tabulky z tohoto článku (podání barev ovšem berte s rezervou).Profesionální odporová umělá zátěž.
(Všeobecné informace, 25.10.2008)
V již vydaných článcích jsme si ukázali co jsou to tzv. umělé zátěže a jak jsou při výrobě a opravách svářeček důležité. Také jsme si představili jednu konkrétní konstrukci umělé zátěže pro servisní praxi. Dnes si ukážeme jednu profesionální, továrně vyrobenou, zátěž.Kontrola a zkoušení svářeček v provozu.
(Všeobecné informace, 15.10.2008)
Jaké jsou bezpečnostní požadavky na nově vyráběné svářečky už víme. Ovšem pravidelně kontrolovat a zkoušet je nutné i svářečky v provozu. Jen tak je možné zajistit jejich bezpečný provoz. Víte třeba jak se má měřit napětí naprázdno? Nebo unikající proudy? To se dočtete dále...Výrobní požadavky na vybrané příslušenství svářeček.
(Všeobecné informace, 08.10.2008)
V předchozím článku jsme se věnovali požadavkům na elektrické obloukové svářečky, které musí splňovat výrobci při jejich vývoji a výrobě. Dnes se podíváme na některé související příslušenství, jako jsou zejména držáky elektrod (tzv. svářecí kleště) a další. Nakoukneme také na požadavky kladené na výrobu odporových svářeček.Umělá (vodní) zátěž JK-WELD.
(Všeobecné informace, 24.09.2008)
V předešlém článku o zatěžování svářeček při jejich opravách jsme slíbili popis konkrétní , tzv. "vodní zátěže". Slib plníme a její popis dnes přinášíme.Výrobní požadavky na svářečky pro obloukové svařování.
(Všeobecné informace, 20.09.2008)
Server Svarinfo pravidelně navštěvuje také řada bastlířů a konstruktérů, kteří se sami pouštějí do konstrukce a stavby vlastních svářeček, nebo úprav svářeček tovární výroby. Právě těmto čtenářům je určen následující článek. Pojďme se společně podívat jaké technické požadavky na svařovací zařízení musejí plnit producenti továrních výrobků. Je to zajímavé a poučné...Umělá zátěž pro opravy svářeček.
(Všeobecné informace, 03.09.2008)
Dnešní příspěvek je určen zejména těm, kdo se zabývají opravami svářeček. Umělá zátěž by totiž měla být základní pomůckou každé takové servisní dílny. Ne vždy tomu tak ale je. Pojďme si představit možná řešení takových zátěží.Oceli HARDOX, WELDOX a jejich svařování.
(Všeobecné informace, 12.08.2008)
Oceli s obchodními názvy HARDOX a WELDOX jsou na trhu již několik let. Pro mnohé se jejich používání stalo rutinou, jiní v nich zase vidí cosi zvláštního, nedostupného nebo luxusního. Pojďme si o těchto materiálech povědět více. Uvidíte, že se nejedná o nic magického. Kromě základních vlastností si posvítíme zejména na svařitelnost těchto materiálů.TRAFOSTART - softstart (skoro) bez práce.
(Všeobecné informace, 04.08.2008)
Zapnutí výkonného svařovacího transformátoru bývá doprovázeno tzv. "proudovým nárazem", který má často za následek výpadek jističe v zásuvkovém okruhu svářečky. Existují různá řešení, jak tomuto jevu zabránit. Jednoduchý obvod pro omezení nárazového zapínacího proudu jsme popsali již v článku Jednoduchý SOFTSTART. Dnes vám přinášíme popis továrně vyráběného přístroje TRAFOSTART, který slouží pro měkké spouštění výkonných transformátorů.WELDING 2008 - robot kam se podíváš.
(Všeobecné informace, 21.05.2008)
V pátek 16. května se zavřely brány veletrhu WELDING 2008 v Brně. Jaký letos byl tento svátek svářeců a svářecí techniky? Kdo tam byl, ví své. Kdo WELDING nenavštívil, může si udělat obrázek z našeho článku...Nový integrovaný obvod pro invertory!
(Všeobecné informace, 01.04.2008)
Aktualizováno a na pravou míru uvedeno!
Dostali jsme do redakce upozornění na nový zajímavý integrovaný obvod vhodný pro konstrukci svářecích invertorů. Ke své práci potřebuje jen minimum vnějších součástek a postavit si vlastní invertor tak bude opravdu hračkou. Již jsme objednali vzorky obvodů a s našimi pokusy vás určitě seznámíme. Zatím se podívejte co nový obvod vlastně umí.Zkušební testy pro svářeče
(Všeobecné informace, 02.02.2008)
Vyzkoušejte si naše on-line zkušební testy pro svářeče, jejichž úspěšné zvládnutí je v praxi nutné pro získání svářečského průkazu, nebo prodloužení jeho platnosti o další dva roky v souladu s normou o základních kurzech svařování ČSN 05 0705.Chcete výkon? Máte ho mít! II.
(Všeobecné informace, 30.01.2008)
V předchozím článku na téma Chcete výkon? Máte ho mít! jsme se pozastavili nad tím, jak někteří výrobci svářeček označují své výrobky silně nadnesenými čísly ve vztahu k maximálnímu svářecímu proudu svářečky. Nyní si vezmeme na paškál tzv. Vysokorychlostní svařování.Veselé Vánoce 2007.
(Všeobecné informace, 23.12.2007)
Rok se s rokem sešel a opět je tu čas Vánoc. Přejeme všem čtenářům a uživatelům serveru Svarbazar šťastné a veselé Vánoce a vše nejlepší do roku 2008. Zdraví, štěstí, lásku, úspěch a svarové housenky jako malovanéSvařování v Egyptě podruhé.
(Všeobecné informace, 05.12.2007)
Opět tu máme ukázku úrovně svařování v horkém Egyptě. Dostali jsme od našeho čtenáře krátký dopis s několika fotografiemi. Opravdu stojí za shlédnutí...Chcete výkon? Máte ho mít!
(Všeobecné informace, 07.08.2007)
Zákazník chce výkon. Zákazník chce sílu. Zákazník chce brutal power. Ale zákazník za to nechce moc zaplatit. Jak se s tím výrobci vypořádají?Off Topic: Hledá se elektrikář:-)
(Všeobecné informace, 01.08.2007)
Omluvte prosím téma Off Topic (lidově řečeno "Mimo Mísu"). K elektrice máme tady na SvarInfu docela blízko a následující obrázky, které nám zaslali čtenáři, určitě stojí za vidění. Pokud přemýšlíte čím nechat vyučit své ratolesti, pouvažujte i o řemesle elektrikářském. Práce pro ně bude určitě dost...Katalogové listy diod a jiných součástek.
(Všeobecné informace, 13.07.2007)
Do rubriky ke stažení do sekce Elektro byly přidány katalogové listy (datasheety) diod Semikron, které jsou vhodné na konstrukci přídavných usměrňovačů. Postupně se v této rubrice objeví i datasheety dalších součástek, které budou popisovány v článcích.Veselé Vánoce 2006!
(Všeobecné informace, 20.12.2006)
Šťastné a veselé Vánoce a vše NEJ do nového roku (nejen) všem uživatelům serveru Svarbazar.cz !Zde nic není.
(Všeobecné informace, 17.12.2006)
Zde nic není, zbytečně byste četli dál.Fórum spuštěno !
(Všeobecné informace, 23.08.2006)
Diskusní fórum Svar Forum je spuštěno. Těšíme se na Vaše připomínky, náměty a nápady. Můžete také do fóra vrhat své problémy, vždyť víc hlav víc ví. Abyste mohli přispívat do fóra musíte se zaregistrovat.Historie svařování
(Všeobecné informace, 14.06.2006)
Svařování ... Pro mnoho lidí je to samozřejmost. Ale kde se vzalo? Kdo jej vynalezl, kdy a proč? Se souhlasem serveru www.quido.cz přebíráme velice zajímavý a poučný článek o historii svařování. Zobrazte si celý článek a na malou chvilku utečte od nejmodernějších "zázračných" technologií a rozšiřte si své obzory v historii ...Svářecí kuriozity
(Všeobecné informace, 31.05.2006)
Na výstavě Welding 2006 v Brně nás na stánku jisté svářečské školy zaujal poutač - perfektně zrekonstruovaná historická svářečka. Čistě ze zájmu jsme si stroj vyfotili. Později uzrálo rozhodnutí začít, sbírat a zveřejňovat tyto kuriozity.Hledáme autory a dopisovatele.
(Všeobecné informace, 17.05.2006)
Máte zajímavé informace a chcete se podělit s ostatními? Navštívili jste nebo pořádáte zajímavou akci? Nebo máte zajímavý výrobek a rádi byste jej představili veřejnosti? Staňte se spoluautory Svarbazaru !  Akční nabídky

Nepřehlédněte novou rubriku akčních nabídek svařovací techniky!

Akční nabídky svařovací techniky  Zkušební testy on-line

Zkušební testy pro svářeče on-line  Vyhledávání

Prohledat články na Svarinfu:Pro přesnější hledání použijte formulář:
Rozšířené
vyhledávání  Anketa
Jak často sem chodíte?

Visím tady skoro pořád
11625 (11625 hl.)
Chodím sem docela často
9035 (9035 hl.)
Občas sem zajdu
9327 (9327 hl.)
Jsem tady poprvé
9480 (9480 hl.)

Celkem hlasovalo: 39467  Statistika  Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     


(nejen) dětské montérky

SVARINFO - informační magazín o svařování.

Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování. Od roku 2005.

Tento web je vytvářen na redakčním systému phpRS.

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků či obrázků, je bez souhlasu redakce SVARINFO zakázáno!