Svar Info   |  Svar Bazar   |  Svar Inzert   |  Svar Forum

  Hlavní menu
Články - úvodní strana
Seznam rubrik
Nejčtenější články
Ke stažení
Rozšírené vyhledávání
Kontakt
RSS

Výstavy, akce 2015
Na Svar Bazar
Na Svar Inzert
Na Svar Forum


  Rubriky
Svařování elektrodou (MMA)

Svařování MIG/MAG (céóčka)

Svařování pod argonem TIG/WIG

Svařování plamenem, řezání kyslíkem

Technické plyny

Bodovky a bodování

Technologie svařování

Řezací plasmy

Software pro svařování

Svářecí masky (kukly) a ochranné pomůcky

Pájení (tvrdé i měkké)

Nabíječky, nabíjení, startování

Všeobecné informace


  Výpočty a tabulky
Uhlíkový ekvivalent

Teplota předehřevu

Srovnání značek ocelí

Nejběžnější oceli

Srovnání značek Al slitin

Skupiny materiálů dle ISO/TR 15608

Volba svářecích kabelů

Svářečka + prodlužka

Volba tmavosti skla

Řezání kyslíkem

Zkušební testy pro svářeče

Redukční ventily

Svařování materiálů
HARDOX a WELDOX  Svar Info
Informační část serveru
Svarbazar.cz

Vychází od: 15.5. 2006


Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 41 nalezených)

|0-15|15-30|30-41|

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Tipy pro MIG/MAG - vedení hořáku.

Vydáno 03. 06. 2009 (62821 přečtení)

Svařování MIG/MAG je, zejména mezi amatéry, považováno za nejjednodušší metodu svařování. Zkrátka panuje názor, že se jen mačká tlačítko a ono to nějak vaří samo a není nutné o tom nic vědět. Jenže to je bohužel omyl. Pro kvalitní MIG/MAG svařování jsou nutné odborné znalosti. Některé z nich vám předkládáme v seriálu Tipy pro MIG/MAG. Dnes si mimo jiné ukážeme, co všechno se dá ovlivnit pouhým způsobem držení a vedení MIG/MAG hořáku.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Řídící jednotka malého céóčka.

Vydáno 25. 03. 2009 (81710 přečtení)

V současné době není problém pořídit si jakékoliv zboží v zahraničí, a to jak přímým nákupem, tak pomocí internetu. Svářečky pochopitelně nevyjímaje. Oblíbeným artiklem jsou třeba malé MIG/MAG svářečky pro domácí kutění. Ovšem co když se na takové zánovní mašince něco porouchá? Uplatňovat reklamaci u tisíce kilometrů vzdáleného prodejce je dost složité a jako na potvoru jsme si vybrali stroj - značku, kterou u nás nikdo neprodává ani neopravuje. Nezbývá, než trochu zaimprovizovat. V následujícím textu je popsána konstrukce elektronického regulátoru, který jednu takovou porouchanou zahraniční hobby MIG/MAG svářečku opět oživil.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Tipy pro MIG/MAG - správný průvlak.

Vydáno 21. 03. 2009 (27083 přečtení)

Dalším tipem pro MIG/MAG svařování je volba správného průvlaku. Tento tip přímo navazuje na předchozí tip o vyložení drátu. Pokud totiž zvolíme špatný průvlak, optimálního vyložení drátu se nám někdy nemusí podařit dosáhnout ani u jinak bezvadného hořáku.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Tipy pro MIG/MAG - vyložení drátu.

Vydáno 04. 03. 2009 (32575 přečtení)

Tzv. vyložení drátu je jedním ze základních parametrů při MIG/MAG svařování. V podstatě se jedná o délku volného konce svařovacího drátu vycházejícího z napájecího průvlaku hořáku k základnímu materiálu, resp. svarové lázni. Délka vyložení drátu je tedy přímo úměrná výšce hořáku nad materiálem. Stanovení této délky má svá pravidla, o kterých někteří (zejména amatérští) svářeči nemají tušení. V tomto článku si je ukážeme.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Güde MIG 155/4 A - malá MIG/MAG svářečka.

Vydáno 19. 02. 2009 (45377 přečtení)

Dnešní článek je o tom, jak může nekompetentní vývojář velmi znepříjemnit používání jinak docela povedeného výrobku. Řeč bude o malém svařovacím poloautomatu pro MIG/MAG svařování. Jedná se o svářečku Güde MIG 155/4A, typického zástupce MIG/MAG svářeček pro domácí kutily. Je to klasický supermarkeťáček, ačkoliv zdaleka není z té nejlevnější kategorie. Přesto není špatný. Tedy až na pár nedomyšleností...

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Amatérské SPOOL-GUN hořáky pro MIG/MAG.

Vydáno 11. 02. 2009 (22374 přečtení)

O základních principech a vlastnostech svařovacích hořáků typu SPOOL-GUN pro MIG/MAG svařování jste si mohli přečíst v článku Mechanismy podávání drátu u MIG/MAG svářeček III. Dnes přinášíme slíbený popis amatérsky vyrobených SPOOL-GUN pistolí.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Mechanismy podávání drátu u MIG/MAG svářeček III.

Vydáno 24. 01. 2009 (28071 přečtení)

V předešlém díle tohoto miniseriálu o mechanismech podávání drátu pro MIG/MAG jsme slíbili popsat ještě jeden způsob podávání. A sice hořák typu SPOOL-GUN. Je to věc, která se moc nepoužívá a moc se o ní neví. Přesto by to mohlo být zajímavé pro celou řadu (nejen) amatérů a hobbystů. Nevěříte? Čtěte dál...

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Druhy cívek pro dráty MIG/MAG.

Vydáno 21. 01. 2009 (25891 přečtení)

Že se při svařování MIG/MAG používá svařovací drát navinutý na cívkách je známá věc. Ale jaké druhy cívek se při tom používají zase tak známé není. V následujícím přehledu si můžete osvojit alespoň ty základní.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Držák velké cívky k malému céóčku.

Vydáno 14. 01. 2009 (24209 přečtení)

Drtivá většina malých MIG/MAG svářeček se svařovacím proudem do cca 160A je konstrukčně uzpůsobena pouze pro svařovací dráty na cívkách do průměru 200 mm. Větší cívky se do těchto svářeček nevejdou. Někdy je ale výhodné, nebo dokonce nutné, použít drát na cívce velké, která má průměr 300 mm. Jak takovou cívku "vyvařit" v malé svářečce se dozvíte v tomto článku.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Mechanismy podávání drátu u MIG/MAG svářeček - II.

Vydáno 04. 12. 2008 (24218 přečtení)

V prvním díle tohoto miniseriálu o podavačích drátu v MIG/MAG svářečkách jsme se věnovali klasickému tlačnému podávání s podávacím mechanismem vestavěným ve svářečce. Nevýhodou tohoto systému je omezená maximální vzdálenost na jakou lze drát spolehlivě podávat. Existují ale způsoby jak tuto vzdálenost značně prodloužit. A s nimy se seznámíme v tomto pokračování.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Mechanismy podávání drátu u MIG/MAG svářeček.

Vydáno 22. 11. 2008 (46156 přečtení)

Tzv. podávání drátu je u poloautomatických MIG/MAG svářeček (tzv. céóček) alfou a omegou úspěšného svařování. Drát musí být do svarové lázně podáván (posouván) naprosto hladce a konstantní rychlostí. Bude-li rychlost podávání z nějakého důvodu kolísat, ihned se to negativně projeví při svařování (nadměrný rozstřik, neprůvary či naopak propálení materiálu, špatná kresba housenky a další vady). Rychlosti podávání je totiž přímo úměrná velikost svařovacího proudu. A svařovací proud by měl být během svařování také konstantní. Proto musí být kladen velký důraz na kvalitu podávacího zařízení - podavače. A právě o podavačích je tento článek.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Asi nejjednodušší céóčko pod sluncem.

Vydáno 15. 11. 2008 (41816 přečtení)

V současné době jsme svědky stále většího zlevňování některých výrobků, svářečky nevyjímaje. Ovšem potenciální zájemci o superlevné výrobky by si měli uvědomit, že opravdu platí: něco za něco, resp. že nedostávají slevu zadarmo... Příkladem může být i MIG/MAG svářečka popsaná v tomto článku.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Úprava MIG/MAG svářečky pro svařování sítí.

Vydáno 08. 11. 2008 (24316 přečtení)

Již několik let se v módě drží tzv. drátěné programy, které se využívají zejména pro vybavení prodejen a jiných provozoven. Jedná se o různé poličky, aranžérské sítě, stojany na prospekty a jiné. Výrobou drátěného programu se zabývá celá řada firem, včetně malých zámečnických dílen. Obvyklou metodou výroby těchto programů je svařování elektrickým odporem na bodovkách (jednoúčelových i univerzálních). Ovšem zejména malé dílny svařují některé tyto výrobky metodou MAG, tedy klasickým "céóčkem". Ponechme stranou ekonomiku této metody při této výrobě a podívejme se na jeden problém, se kterým se provozovatelé odbočkových MAG svářeček při výrobě drátěných programů a také armovacích sítí potýkají.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Jednoduchý předehřev CO2 pro MAG svařování.

Vydáno 22. 10. 2008 (35786 přečtení)

Oxid uhličitý (CO2) je stále velmi populární ochranný plyn pro svařování metodou MAG. Přestože má řadu nectností, pro jeho rozšíření (zejména mezi amatéry a malými firmami) hovoří hlavně nízká cena a snadná dostupnost. Jednou z nepříjemných věcí při svařování v CO2 je náchylnost oxidu uhličitého na zamrzání. Sice je možné zakoupit speciální redukční ventily vybavené elektrickým ohřívačem, ale jejich cena není zrovna nízká. Že se to ale dá řešit i v amatérských podmínkách a poměrně levně, se můžete přesvědčit v následujícím článku.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Jak připojit vodou chlazený hořák k suché (nejen) MIG/MAG svářečce.

Vydáno 18. 10. 2008 (36917 přečtení)

Aktualizováno !
Mnoho svářečů z řad amatérů či menších zámečnických provozů si stále myslí, že vodou chlazené hořáky jsou něco nedostupného, luxusního a pro jejich potřeby i zbytečného. Že tomu tak nemusí být si ukážeme v následujícím článku. Popíšeme si výhody, jaké má vodou chlazený hořák, a jak takový hořák připojit k tzv. "suché" svářečce. Zkrátka jak udělat "ze sucháče vodníka".

Celý článek...

|0-15|15-30|30-41|

  Akční nabídky

Nepřehlédněte novou rubriku akčních nabídek svařovací techniky!

Akční nabídky svařovací techniky  Zkušební testy on-line

Zkušební testy pro svářeče on-line  Vyhledávání

Prohledat články na Svarinfu:Pro přesnější hledání použijte formulář:
Rozšířené
vyhledávání  Anketa
Jak často sem chodíte?

Visím tady skoro pořád
11579 (11579 hl.)
Chodím sem docela často
8971 (8971 hl.)
Občas sem zajdu
9269 (9269 hl.)
Jsem tady poprvé
9421 (9421 hl.)

Celkem hlasovalo: 39240  Statistika  Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


(nejen) dětské montérky

SVARINFO - informační magazín o svařování.

Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování. Od roku 2005.

Tento web je vytvářen na redakčním systému phpRS.

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků či obrázků, je bez souhlasu redakce SVARINFO zakázáno!