Svar Info   |  Svar Bazar   |  Svar Inzert   |  Svar Forum

  Hlavní menu
Články - úvodní strana
Seznam rubrik
Nejčtenější články
Ke stažení
Rozšírené vyhledávání
Kontakt
RSS

Výstavy, akce 2015
Na Svar Bazar
Na Svar Inzert
Na Svar Forum


  Rubriky
Svařování elektrodou (MMA)

Svařování MIG/MAG (céóčka)

Svařování pod argonem TIG/WIG

Svařování plamenem, řezání kyslíkem

Technické plyny

Bodovky a bodování

Technologie svařování

Řezací plasmy

Software pro svařování

Svářecí masky (kukly) a ochranné pomůcky

Pájení (tvrdé i měkké)

Nabíječky, nabíjení, startování

Všeobecné informace


  Výpočty a tabulky
Uhlíkový ekvivalent

Teplota předehřevu

Srovnání značek ocelí

Nejběžnější oceli

Srovnání značek Al slitin

Skupiny materiálů dle ISO/TR 15608

Volba svářecích kabelů

Svářečka + prodlužka

Volba tmavosti skla

Řezání kyslíkem

Zkušební testy pro svářeče

Redukční ventily

Svařování materiálů
HARDOX a WELDOX  Svar Info
Informační část serveru
Svarbazar.cz

Vychází od: 15.5. 2006


Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 97 nalezených)

|0-50|50-97|

Amatérský svařovací usměrňovač z MOTů
(Svařování elektrodou (MMA), 15.08.2012)
Amatérská MOT svářečka Článek MOT a jeho využití při bastlení svářeček vydaný již před 4 lety tehdy vzbudil značný ohlas (jen je škoda, že většina odkazů z tohoto článku již nefunguje). Nicméně stále se neobjevovaly žádné tuzemské konstrukce s MOTy, ale nakonec jedna do Svarinfa dorazila a nyní ji předkládáme všem. Kromě článku o MOTech, se autor této konstrukce zřejmě inspiroval i článkem Svářečka z počítače, protože hotovu svářečku vestavěl do skříně od PC.Pouzdro na obalené svařovací elektrody II.
(Svařování elektrodou (MMA), 25.07.2012)
Pouzdro na obalené elektrody II Návod na výrobu pouzdra na uskladnění (přesušených) obalených elektrod jsme tu již měli. Právě tímto návodem se inspiroval pan Šindler a postavil si svou vlastní variaci tohoto pouzdra. A pro všechny čtenáře Svarinfa připravil i jeho podrobný popis. Návod, který pan Šindler připravil, a který níže naleznete v plném znění, vypadá na první pohled trochu složitě. Ale nenechte se mýlit. Výroba pouzdra je velmi jednoduchá a zvládne ji každý, jen trochu zručný kutil. předchozí pouzdroSlaďoučký invertorek...
(Svařování elektrodou (MMA), 04.07.2012)
Je všeobecně známo, že nejen lidé, ale také věci, se časem přizpůsobují prostředí, ve kterém se dlouhodobě nacházejí. V extrémním případě to dopadá tak, že se tomu prostředí začnou podobat. A tak se nelze divit, že svařovací invertor konající letitou službu v cukrovaru, začne časem připomínat spíše cukrovou homoli...Úprava zváračky BERLAN BWIG 180
(Svařování elektrodou (MMA), 27.06.2012)
BERLAN BWIG 180 Svářečky značky Berlan jsou u nás docela populární díky svému prodeji za nízké ceny na portále Aukro. Pochopitelně nízká cena není jen tak a svářečkám mohou chybět některé pokročilé funkce. Dostali jsme popis úpravy svařovacího invertoru Berlan BWIG 180, který spočívá v dodatečném doplnění funkcí Anti-Stick a Hot-Start. Pokud nevíte o co jde, význam těchto funkcí byl popsán např. v článku Svářecí invertory II. - Zkratky a pojmy.Úprava levného trafa PARKSIDE 120
(Svařování elektrodou (MMA), 14.05.2012)
PARKSIDE 120 Úpravy jednoduchých trafosvářeček jsou stále oblíbenou činností, nejen mezi amatérskými svářeči s elektrokutilskými schopnostmi. Ke zveřejnění dorazila další úprava, která se shodou okolností týká levného trafa Parkside 120 z prodejen Lidl. A proč shodou okolností? Právě v této době je tato "marketovka" propírána na Svarfóru. Tak třeba tento článek někomu pomůže v rozhodování.Tuning svařovacího trafa Einhell 150
(Svařování elektrodou (MMA), 03.03.2010)
Jak jsme nedávno avizovali, přinášíme další popis konstrukce přídavného usměrňovače k trafosvářečce. Ovšem tentokrát se nejedná jen o stavbu doplňku ke svářečce, ale o totální přestavbu - tuning - svářečky. Pan Slabý si vzal na paškál populární transformátor Einhell 150 CEN a kromě usměrňovače jej doplnil řadou dalších "vychytávek". Jak to celé dopadlo, posuďte sami.Přídavný usměrňovač k trafosvářečce - VI.
(Svařování elektrodou (MMA), 24.02.2010)
Téma přídavných usměrňovačů ke svařovacím transformátorům je opravdovým evergreenem Svarinfa. Velmi nás těší, že série našich článků inspirovala mnoho čtenářů k vlastní stavbě tohoto užitečného doplňku k trafosvářečce. A jsme velmi rádi, že řada z vás je ochotna se se svou konstrukcí prostřednictvím Svarinfa pochlubit. Dnes tedy přinášíme popis konstrukce pana Břetislava Mikoláše. Ovšem tím nekončíme, protože v přípravě je další článek, tentokrát o celkovém tuningu svařovacího trafa. Ale nepředbíhejme a dejme slovo panu Mikolášovi.Svařování proudem elektrickým před 100 lety.
(Svařování elektrodou (MMA), 12.01.2010)
Aktualizováno !
Mnohý P.T. čtenář by snad nedůvěřivě zakroutil hlavou nad touto novou methodou, avšak na Svarbazaru jest často pojednáváno o četných vynalezeních v tento obor zasahujících, za kteroužto příčinou dovoluji si Vám zaslati pojednání o nejnovější methodě svařování proudem elektrickým, tak aby i vašim P.T. čtenářům se těchto nových způsobů dostati mohlo.

Co k tomu dodat? Snad jen: čtěte dále, neprohloupíte.Frajeřinka s elektrodou :-)
(Svařování elektrodou (MMA), 29.12.2009)
Svarinfo přináší spoustu tipů, rad a informací pro svářečskou praxi. Dnešní tip ale praktický moc není. Jenže se blíží Silvestr, tak proč ne. Je to taková frajeřinka pro pobavení publika. Opravdu nic praktického. Řada z vás tento trik zná a ohrne nad ním nos: "To je starý...". Ale ostatní si jej mohou vyzkoušet a trochu zamachrovat. Když tohle předvádíte, je to jak když zpívá Visací Zámek: "Ženy cudně klopí zraky, kovbojové krotí svoji zlost, frajeři zvou vás na panáka, a při tom je to taková pitomost..."Dvě kuriozitky na víkend.
(Svařování elektrodou (MMA), 12.12.2009)
Dnes jsme připravili dně malé kuriozitky pro pobavení:

Že se svařuje po celém světě, země tzv. třetího světa nevyjímaje, jsme si již na stránkách Svarinfa několikrát ukázali. Dnes si do pomyslné mapy světa svářečů můžete zapíchnout další pomyslný špendlík. Kam? Do Nepálu...

Další kuriozitka vám názorně předvede, jak to dopadne, když některé zařízení postrádá české popisky.Průvarové bodové svařování elektrickým obloukem.
(Svařování elektrodou (MMA), 05.12.2009)
V reakci na krátkou zmínku o tzv. bodovacích hubicích pro MIG/MAG jsme dostali zajímavý popis technologie bodového průvarového svařování od Ing. Miroslava Štíhela, který se touto technologií zabývá již od roku 1977. A protože se v různých inzerátech a výprodejích občas objevují "podivné" svařovací pistole s ještě podivnějším názvem STIFO a málokdo ví o co jde, připravili jsme z materiálů Ing. Štíhela následující článek.Přestavba svářečky GÜDE 235 - díl 2.
(Svařování elektrodou (MMA), 21.11.2009)
Počátkem roku 2009 nám pan Jozev Kebis zaslal popis úprav své trafosvářečky Güde 235 TC. Jednalo se o vestavbu usměrňovače s malou tlumivkou a ventilátoru. Ovšem vývoj, neboli "tuning", této svářečky pokračoval. Další vylepšení, která pan Kebis provedl, spočívají ve zvýšení napětí naprázdno pro snadnější zapalování oblouku a hlavně v zástavbě tyristorového regulátoru. A protože i tyto úpravy jsme dostali zdokumentované, rádi je nyní zveřejňujeme. Pracovně jsme to nazvali Güde 235 Evo 2.Pouzdro na obalené svařovací elektrody.
(Svařování elektrodou (MMA), 25.10.2009)
Se skladováním elektrod si, zejména v amatérských podmínkách, mnoho lidí hlavu příliš neláme. V různých nevytápěných garážích, dílnách či kůlnách jsou k vidění letité načaté papírové krabičky s elektrodami, jejichž obal je nacucaný jako houba. Přitom vlhkost je pro obalenou elektrodu nepřítel číslo jedna. Ovšem ne každému je toto lhostejné. Důkazem je nedávná diskuse na Svarfóru o skladování elektrod v domácích podmínkách. Své řešení vlastnoručně zhotoveného pouzdra pro uskladnění elektrod představil uživatel s nickem Ondra78. A protože se jedná o praktický doplněk každé dílny se svářečkou, požádali jsme Ondru o sepsání podrobnějšího návodu ke stavbě. Výsledek je v tomto článku.Dálkový regulátor - pulsátor QP 09.
(Svařování elektrodou (MMA), 17.10.2009)
Společně s podklady k článku WTU 200 + Softstart podruhé nám pan Radoslav Šoška zaslal také několik obrázků přídavného dálkového ovladače - pulsátoru QP 09. Jedná se o zařízení, které bylo určeno pro připojení ke známému svařovacímu usměrňovači ZU 315. Přestože je využitelnost tohoto zařízení dnes asi minimální, rozhodli jsme se tyto informace publikovat. Třeba se to někomu hodí. Navíc v závěru pan Šoška popisuje jednoduchou úpravu na klasický dálkový ovladač proudu ke své WTU200.Mechanický SOFTSTART (nejen) pro trafosvářečku.
(Svařování elektrodou (MMA), 07.10.2009)
Články o jednoduchém "udělátku", které umožňuje tzv. měkké zapnutí svářeček, si vydobyly velkou popularitu. Po úvodním článku o Softstartu jsme přinesli i popis zjednodušené verze a také verze pro MIG/MAG svářečky, Migstart. Všechny verze používají k vyřazení rozběhových odporů kontakt relé, či stykače. Ovšem je tu také možnost namísto relé použít kontakty přepínače a startovat "ručně". Prostě něco jako obdoba ručního přepínače hvězda - trojúhelník pro rozběh velkých třífázových elektromotorů. Tato možnost se logicky nabízela a visela ve vzduchu. Čekalo se, až se někdo chytí:-)Další amatérský invertor (100A).
(Svařování elektrodou (MMA), 26.09.2009)
Přestože ceny továrních svařovacích invertorů neustále klesají, láká spoustu amatérských konstruktérů návrh a stavba invertoru vlastního. Po čase tedy představujeme další český amatérský svařovací invertor. Inspirací pro tuto konstrukci byly i články o invertorech (zejména těch amatérských) uveřejněné zde na Svarinfu.Tuning trafa GÜDE 185 F (usměrnění, zdvojovač a další)
(Svařování elektrodou (MMA), 25.07.2009)
Dnešním článkem se opět vracíme ke stále živému tématu usměrňování levných trafosvářeček. Dnešní popis tuningu se týká oblíbeného trafa Güde 185 F a je zajímavý tím, že kromě přídavného usměrňovače autor také vestavěl zdvojovač napětí pro snadné zapalování oblouku. Ovšem to nejsou jediné úpravy, je zde ještě několik drobnějších úprav. V tomto případě se tedy jedná o tuning jak se patří.Nejjednodušší tuning svářečky.
(Svařování elektrodou (MMA), 11.07.2009)
Tuningu - vylepšování - svářeček jsme se na stránkách Svarinfo věnovali už několikrát. Ačkoli se vždy jednalo o poměrně jednoduché úpravy, vždy se předpokládaly alespoň elementární znalosti z elektrotechniky. Naproti tomu dnešní tip na úpravu je natolik primitivní, že to zvládne každý. A navíc za málo peněz a úsilí může přinést docela slušný užitek.WTU 200 + Softstart podruhé.
(Svařování elektrodou (MMA), 30.05.2009)
Je to téměř neuvěřitelné, ale v průběhu několika týdnů jsme dostali dva prakticky identické popisy vestavby Softstartu do svářečky WTU 200 od dvou různých autorů. Pravdou je, že se autor druhé vestavby, kterou vám dnes představíme, nechal inspirovat již vydaným článkem Softstart pro WTU 200, který vznikl na základě prvního obdrženého popisu. A abyste tedy neměli pocit, že se jen zbytečně opakujeme, naleznete na konci článku i odkaz na velmi žádané schéma zapojení WTU 200.Zvárací transformátor + usmerňovač.
(Svařování elektrodou (MMA), 16.05.2009)
Amatérská stavba svářeček se pořád těší velké popularitě i přes to, že sériově vyráběné svářečky jsou stále dostupnější. V dnešním článku vám představíme zajímavou a povedenou amatérskou konstrukci svařovacího transformátoru s usměrňovačem. Pro svou konstrukci čerpal autor informace uveřejněné i na stránkách Svarinfa.Co snese invertor?
(Svařování elektrodou (MMA), 07.05.2009)
Moderní svařovací invertory jsou jistě skvělé svářečky. Přesto se jich zatím mnoho uživatelů trochu bojí. Obávají se zejména spolehlivosti složitého elektronického zařízení. Není třeba. Pokud nezvolíte vyložený šmejd zjistíte, že kvalitní invertor si nechá líbit opravdu hodně...Softstart pro WTU 200.
(Svařování elektrodou (MMA), 02.05.2009)
Občas dostaneme mailem dopis, který opravdu hodně potěší. Úplně nejlepší pak je, když nám napíšete, že vám informace z těchto stránek pomohly vyřešit konkrétní problém se svařováním a třeba i přiložíte výsledek své práce. Jeden takový dopis jsme dostali nedávno. Potěšil nás opravdu moc. A protože, kromě poučných zkušeností s usměrňováním trafosvářečky, obsahoval i konkrétní popis vestavby Softstartu do oblíbené svářečky WTU 200, rozhodli jsme se jej se svolením autora publikovat. Snad bude přínosem i pro další zájemce o svařování.Amatérský invertor z Brna - podrobněji.
(Svařování elektrodou (MMA), 26.04.2009)
Nedávno jsme vám představili vydařenou konstrukci amatérského svařovacího invertoru z Brna. V článku jsme slíbili zveřejnit bližší popis této pěkně zpracované svářečky. A protože autor konstrukce svůj slib dodržel a podklady připravil, plníme i náš slib a celý popis nyní zveřejníme.Amatérský invertor z Brna!
(Svařování elektrodou (MMA), 14.04.2009)
Amatérsky zhotovené svařovací invertory jsme na stránkách Svarinfa představovali již několikrát. Mohli jste se seznámit s konstrukcemi z Česka, Slovenska i Ruska. Nyní se opět vrátíme do domácího prostředí a představíme vám jeden velmi povedený kousek z Brna (Brno je zlatá loď pro invertory do Brna choď ).Zajímavé opravy: invertor deca MOS 115 E
(Svařování elektrodou (MMA), 04.04.2009)
V dnešní článku popíšeme jednu docela kuriózní opravu docela typické (a tedy nekuriózní) závady, která se s nástupem levných spínaných zdrojů stále častěji vyskytuje u téměř všech výrobků spotřební elektroniky, zejména té nejlevnější kategorie. V našem případě se jedná o opravu vadného zdroje pro řídící obvody svařovacího invertoru deca MOS 115 E. Možná bude popis řešení a opravy užitečný i jiným.MicroWelder - nejmenší svářečka na světě!
(Svařování elektrodou (MMA), 01.04.2009)
Aktualizováno !

The World's smallest MMA welder!

Micro Welder Občas se stane, že dostanete nabídku, která se prostě neodmítá. A přesně to se stalo nám. Redakce Svarinfa dostala exkluzívní nabídku zúčastnit se jako jediný zástupce ze Střední a Východní Evropy prezentace nejmenší svářečky na světě! Pod označením MicroWelder byl tento unikát vyvinut v ČR a my vám o něm můžeme napsat alespoň pár řádků. Jelikož se jedná o významný počin z celosvětového hlediska, je v závěru článku též stručný popis MicroWelderu v angličtině.

 The brief English description is at the end of the article.SOFTSTART pro servis svářeček.
(Svařování elektrodou (MMA), 29.03.2009)
Článek Jednoduchý SOFTSTART, popisující jednoduchý obvod pro ztlumení proudového nárazu při zapínání výkonných transformátorů, byl vůbec prvním článkem na tomto serveru. Dnes, po více jak třech letech, se k němu vracíme. Pan Petr Malý nám zaslal obrázky svého Softstartu, vyrobeného dle našeho zapojení, který používá ve své servisní praxi při opravách svářeček.Desatero elektrosvářeče.
(Svařování elektrodou (MMA), 18.03.2009)
Boží desatero známe (nebo jsme o něm alespoň slyšeli) asi všichni. Svá desatera ale mají snad všechny oblasti lidské činnosti a svařování nemůže být vyjímkou. Svarinfo vám dnes přináší Desatero elektrosvářeče, tedy deset přikázání jak správně obalenou elektrodou svařovati...Transformátor RTB-3 a usměrňovač UDA-160.
(Svařování elektrodou (MMA), 15.03.2009)
Opět se vracíme k tématu přídavných usměrňovačů pro trafosvářečky. Jak se zdá, i v době invertorů mají přídavné usměrňovače stále co říci. Popis své sestavy nám tentokrát zaslal pan Myška.Svářečka na baterky prakticky.
(Svařování elektrodou (MMA), 25.02.2009)
Před necelými 2 roky vydaný článek Svářečka na baterky, popisující nouzové svařování ze startovacích akumulátorů, vzbudil značný ohlas. Jenže to pořád nebylo to pravé. Jak na Svarfóru trefně poznamenal uživatel MiraGSX, stále se čekalo, jestli se někdo chytí. A stalo se...Přestavba svářečky GÜDE 235 TC.
(Svařování elektrodou (MMA), 31.01.2009)
Dostali jsme do redakce další zajímavý popis vylepšení, tzv. supermarketové, svářečky Güde 235 TC. Jedná se o trafosfářečku, tedy zdroj střídavého svařovacího proudu. Pan Kebis svářečku značně vylepšil vestavbou usměrňovače (s malou tlumivkou) a ventilátoru. Další vylepšení spočívá ve zvýšení napětí naprázdno pro snadnější zapalování oblouku. Dejme tedy slovo autorovi, ať nám své úpravy popíše...Schémata zapojení svářeček KS 200, KS 250, KS 250R a KS 350.
(Svařování elektrodou (MMA), 17.01.2009)
Aktualizováno !
Jedním ze stále se opakujících dotazů čtenářů je dotaz na schéma zapojení svářeček KS 200 a KS 250. Svědčí o tom také naše Svarfórum, kde je ve vláknech s tímto tématem stále rušno. Podařilo se nám posbírat nějaká schémata a části manuálů na tyto svářečky, a tuto sbírku vám nyní předkládáme. Nově jsme sbírku rozšířili o naskenovaný manuál ke KS 350.Vzhledový tuning invertoru GAMA 145.
(Svařování elektrodou (MMA), 03.01.2009)
První článek roku 2009 nebude příliš praktický. Vzhledový tuning (ladění, vylepšování) čehokoliv je obecně nepraktická věc. Zcela jinak je tomu u tuningu, kdy dochází k podstatnému vylepšení parametrů daného výrobku. Ale pouhá změna vzhledu? Nemusíme přeci dělat jen samé praktické a užitečné věci, že...Afrika - země svařování zaslíbená.
(Svařování elektrodou (MMA), 14.12.2008)
Svarinfo občas přináší různé zajímavosti ze světa svařování. Kupodivu se zde již několikrát objevily kuriozitky z horké Afriky, kterou si většina z nás spojuje asi s něčím úplně jiným než se svařováním. Důkazem, že i v Africe se svařuje ostošest byly např. články Svařování v Egyptě, volné pokračování Svařování v Egyptě podruhé, nebo oblíbený Svářecí transformátor z třetího světa. Právě na tyto články navážeme ukázkou dalšího unikátního svařovacího aparátu z Afriky.Svářečka z počítače?
(Svařování elektrodou (MMA), 12.11.2008)
Aktualizováno!
To se vezme starší motherboard (minimálně Pentium III), vymění se stabilizační kapacitory, posílí se pár spojů kolem Northbridge, původní BIOS se nahradí speciálním Firmwarem a .... svařovací kabely se připojí do USB... Jo. To určitě. Takže vážně. Svou úpravu levné trafosvářečky na procesorem řízený svařovací usměrňovač nám poslal pan Chvátal. A jak je to s tím počítačem? To už nám autor konstrukce, kterou bychom mohli nazvat i jako Miditower AT Welding Machine, popíše sám....Zvýšení zapalovacího napětí svářecího trafa - II.
(Svařování elektrodou (MMA), 29.10.2008)
V předešlém článku byla popsána úprava pro zvýšení napětí naprázdno svařovacího transformátoru pomocí přivinutých závitů sekundárního vinutí. Výhodou této úpravy je to, že trafosvářečku se zvýšeným napětím je možné používat samostatně a těšit se z vyššího zapalovacího napětí i při svařování střídavým proudem. Nevýhodou je však pokles maximálního svařovacího proudu. V tomto druhém pokračování popíšeme další možné úpravy, které ale vyžadují, aby byl k trafosvářečce připojen přídavný usměrňovač.Amatérská svářečka s usměrňovačem.
(Svařování elektrodou (MMA), 11.10.2008)
Dostali jsme další popis amatérsky zhotovené svářečky od našeho čtenáře. Jedná se o svařovací transformátor s usměrňovačem a plynulou regulací. Zajímavé je, že autor v konstrukci využil i starou mikrovlnou troubu. Ovšem tentokrát ne proto, aby z ní vykuchal MOT, ale proto, aby získal hezký kryt na svou svářečku...Jednoduchá sušička elektrod.
(Svařování elektrodou (MMA), 17.09.2008)
Před časem proběhla na Svarfóru diskuse o přesušování obalených elektrod v amatérských podmínkách. Jedním z výsledků této diskuse je popis jednoduché sušičky elektrod, který vám předkládáme v tomto článku. Na sušičce je především zajímavé to, že jako topný prvek slouží běžně dostupná horkovzdušná pistole. Sušičku vyrobil a její popis nám zaslal čtenář Tom.Zvýšení zapalovacího napětí svářecího trafa.
(Svařování elektrodou (MMA), 10.09.2008)
Obvyklým problémem trafosvářeček, zejména kategorie hobby, je jejich nízké napětí naprázdno, které má za následek špatné zapalování a špatnou stabilitu oblouku. Nejvíce problém vynikne při jejich dodatečném usměrňování. Často bývají uživatelé zklamáni, že po připojení přídavného usměrňovače jen velmi obtížně zapalují vytoužené bazické elektrody. Také vlastní svařování nesplňuje jejich očekávání. Ale i zde existuje řešení - dodatečně zvýšit napětí naprázdno. Jednu z možností, jak na to, předkládáme v následujícím článku.Amatérský zvárací invertor zo Slovenska.
(Svařování elektrodou (MMA), 27.08.2008)
Tento amatérský svařovací invertor jsme představili již v článku Jak se bastlí invertor. Autor konstrukce nám tehdy slíbil obšírnější popis i pro další zájemce o stavbu, který vám nyní předkládáme.Pozor na výkonné jednofázové invertory!
(Svařování elektrodou (MMA), 21.07.2008)
Pokud pokukujete po nějakém opravdu výkonném (160 A a více) svařovacím invertoru na 230V, nebo již takový invertor provozujete, rozhodně si přečtěte tento článek!Svářečka z elektromotoru.
(Svařování elektrodou (MMA), 25.06.2008)
Asi si teď říkáte: "Á jéje, další rotačka z tankového dynama...". Jenže pro tentokrát vás musíme zklamat. Přestože na výrobu v článku popisovaných svářeček byl použit elektromotor, nejedná se o svářečky rotační. To se vezme pořádný motor, zablokuje se mu hřídel, aby se nemohl točit, připojí se to na tři fáze a vaří se. Nevěříte?Český amatérský invertor - návod ke stavbě!
(Svařování elektrodou (MMA), 18.06.2008)
A je to tady! Plníme slib a přinášíme kompletní stavební návod na český amatérský svařovací invertor do 135 A.Přídavný usměrňovač k trafosvářečce - V.
(Svařování elektrodou (MMA), 14.06.2008)
Jak se zdá, téma přídavných usměrňovačů pro svářecí transformátory ještě zdaleka nekončí. Dnes přinášíme popis dvou konstukcí usměrňovačů od našich čtenářů. Obě konstrukce jsou usměrňovače s tzv. velkou tlumivkou a jejich společným znakem je to, že se svářecím transformátorem tvoří kompaktní celek.Svářečka s dieselovým motorem - stabilákem.
(Svařování elektrodou (MMA), 11.06.2008)
Tuto rotační dynamosvářečku poháněnou naftovým "stabilákem" nejprve její konstruktér "hodil" na Svarfórum jako zajímavost. Jenže je to zajímavost natolik zajímavá, že nás zajímaly podrobnosti. Napsali jsme si tedy o ně a výsledkem je tento zajímavý článek...Svářecí invertor 556? Ne 5560!
(Svařování elektrodou (MMA), 08.06.2008)
Aktualizováno !
Tento článek doznal velmi podstatných změn. A to díky uživatelům Svarfóra, kteří nás upozornili na omyl téměř tragický...Svářecí invertor 555 :-)
(Svařování elektrodou (MMA), 17.05.2008)
Tak do tohohle článku se nám opravdu moc nechtělo. Ale když už jsme ve svém aprílovém žertíku a následném dementi slíbili, že přineseme popis invertoru řízeného populárním časovačem NE555, musíme ten slib splnit. Původně jsme to chtěli ututlat, protože to je taková nepraktická blbost. Vydrželo nám to něco přes rok. Ale sliby se mají plnit. Tak se dobře bavte. K ničemu jinému ten článek není...I s malým trafem lze svařovat velké věci
(Svařování elektrodou (MMA), 10.05.2008)
Svářecí transformátory se v době moderních invertorů začínají stávat opovrhovanými a vysmívanými svářečkami pro domácí "lepiče". Zejména je rozšířen názor, že trafem lze svařovat jenom konstrukční oceli. Jenže to už dávno neplatí. Sortiment elektrod pro střídavý proud zahrnuje celou škálu různých materiálů. Posuďte sami...Svářecí invertor ze supermarketu.
(Svařování elektrodou (MMA), 07.05.2008)
Díky laskavosti jednoho z našich pravidelných čtenářů, jsme se mohli blíže podívat na svářecí invertor zakoupený v supermarketu. Jedná se o invertor EXTOL Premium IW 120 F a je to typický zástupce levných marketových invertorů. Bohužel naše zkoumání mohlo být jen statické, bez možnosti praktického svařování. Invertor se totiž po pár měsíchích občasného "hobby" provozu odporoučel a čeká jej reklamace...Plánky svářeček II.
(Svařování elektrodou (MMA), 28.04.2008)
Po vydání první várky návodů na různé svářečky a přípravky pro svařování, jsme obdrželi několik dalších schémat a návodů. Tyto návody vám přinášíme v pokračování plánků svářeček.|0-50|50-97|

  Akční nabídky

Nepřehlédněte novou rubriku akčních nabídek svařovací techniky!

Akční nabídky svařovací techniky  Zkušební testy on-line

Zkušební testy pro svářeče on-line  Vyhledávání

Prohledat články na Svarinfu:Pro přesnější hledání použijte formulář:
Rozšířené
vyhledávání  Anketa
Jak často sem chodíte?

Visím tady skoro pořád
11630 (11630 hl.)
Chodím sem docela často
9041 (9041 hl.)
Občas sem zajdu
9334 (9334 hl.)
Jsem tady poprvé
9487 (9487 hl.)

Celkem hlasovalo: 39492  Statistika  Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     


(nejen) dětské montérky

SVARINFO - informační magazín o svařování.

Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování. Od roku 2005.

Tento web je vytvářen na redakčním systému phpRS.

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků či obrázků, je bez souhlasu redakce SVARINFO zakázáno!