Svar Info   |  Svar Bazar   |  Svar Inzert   |  Svar Forum

  Hlavní menu
Články - úvodní strana
Seznam rubrik
Nejčtenější články
Ke stažení
Rozšírené vyhledávání
Kontakt
RSS

Výstavy, akce 2015
Na Svar Bazar
Na Svar Inzert
Na Svar Forum


  Rubriky
Svařování elektrodou (MMA)

Svařování MIG/MAG (céóčka)

Svařování pod argonem TIG/WIG

Svařování plamenem, řezání kyslíkem

Technické plyny

Bodovky a bodování

Technologie svařování

Řezací plasmy

Software pro svařování

Svářecí masky (kukly) a ochranné pomůcky

Pájení (tvrdé i měkké)

Nabíječky, nabíjení, startování

Všeobecné informace


  Výpočty a tabulky
Uhlíkový ekvivalent

Teplota předehřevu

Srovnání značek ocelí

Nejběžnější oceli

Srovnání značek Al slitin

Skupiny materiálů dle ISO/TR 15608

Volba svářecích kabelů

Svářečka + prodlužka

Volba tmavosti skla

Řezání kyslíkem

Zkušební testy pro svářeče

Redukční ventily

Svařování materiálů
HARDOX a WELDOX  Svar Info
Informační část serveru
Svarbazar.cz

Vychází od: 15.5. 2006


TIP: kliknutím na ikonu tiskárny Verze pro tisk na konci rozbaleného článku, otevřete nové okno s článkem upraveným pro tisk na tiskárně. Na konci pak naleznete tlačítko TISK, kterým si článek můžete vytisknout.
Svařování elektrodou (MMA)

* Přestavba svářečky GÜDE 235 - díl 2.

Vydáno 21. 11. 2009 (31849 přečtení)

Počátkem roku 2009 nám pan Jozev Kebis zaslal popis úprav své trafosvářečky Güde 235 TC. Jednalo se o vestavbu usměrňovače s malou tlumivkou a ventilátoru. Ovšem vývoj, neboli "tuning", této svářečky pokračoval. Další vylepšení, která pan Kebis provedl, spočívají ve zvýšení napětí naprázdno pro snadnější zapalování oblouku a hlavně v zástavbě tyristorového regulátoru. A protože i tyto úpravy jsme dostali zdokumentované, rádi je nyní zveřejňujeme. Pracovně jsme to nazvali Güde 235 Evo 2.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Kuriózní závady MIG/MAG hořáků.

Vydáno 15. 11. 2009 (26072 přečtení)

Porucha či závada se čas od času vyskytne snad na každém výrobku. Svařovací techniku pochopitelně nevyjímaje. Ovšem jsou závady a "závady". Některé jsou zjevné, jiné dovedou uživatele pěkně potrápit. S dvojicí docela kuriózních závad, které se vyskytly na hořácích MIG/MAG vás teď seznámíme. V obou případech se jedná o výrobní vadu, nebo spíše o konstrukční nedomyšlenost (ve druhém případě).

Celý článek...

Svar - soutěž

* Velká Vánoční soutěž 2009 o invertor GAMA 160 a další skvělé ceny!

Vydáno 08. 11. 2009 (11293 přečtení)

Jestli jste netrpělivě čekali, bude-li na těchto stránkách po roce opět Velká Vánoční soutěž o skvělé výhry, tak jste se právě dočkali. Letos sice bylo o mnoho těžší zajistit atraktivní ceny pro výherce, ale to neznamená, že není o co hrát. Naopak! Hlavní cenou je opět skvělý svařovací invertor. Tentokrát se jedná o letošní novinku: GAMA 160. Ale zkrátka nepřijdou ani výherci dalších cen. Vždyť nabíječku, nebo horkovzdušnou pistoli ocení snad každý...

Celý článek...

Všeobecné informace

* Není CE jako CE.

Vydáno 04. 11. 2009 (25433 přečtení)

Aktualizováno !
Blíží se konec roku a řada z vás možná přemýšlí, že (krize nekrize) přeci jen trochu obnoví svůj výrobní park, a nebo si prostě koupí novou svářečku pod stromeček. Určite byste chtěli, aby váš nový stroj byl nejen výkonný, ale také bezpečný. Určitým vodítkem může být značka CE. Jenže ono to není tak jednoduché. Není CE jako CE. Pojďte se podívat, co CE vlastně znamená a proč si na něj máme dávat pozor. Následující článek se netýká jen svářeček, ale téměř všech výrobků, které si můžeme koupit .

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Pouzdro na obalené svařovací elektrody.

Vydáno 25. 10. 2009 (34282 přečtení)

Se skladováním elektrod si, zejména v amatérských podmínkách, mnoho lidí hlavu příliš neláme. V různých nevytápěných garážích, dílnách či kůlnách jsou k vidění letité načaté papírové krabičky s elektrodami, jejichž obal je nacucaný jako houba. Přitom vlhkost je pro obalenou elektrodu nepřítel číslo jedna. Ovšem ne každému je toto lhostejné. Důkazem je nedávná diskuse na Svarfóru o skladování elektrod v domácích podmínkách. Své řešení vlastnoručně zhotoveného pouzdra pro uskladnění elektrod představil uživatel s nickem Ondra78. A protože se jedná o praktický doplněk každé dílny se svářečkou, požádali jsme Ondru o sepsání podrobnějšího návodu ke stavbě. Výsledek je v tomto článku.

Celý článek...

Všeobecné informace

* Schweissen & Schneiden 2009, Essen

Vydáno 21. 10. 2009 (9094 přečtení)

Ve dnech 14. až 19. září 2009 se v "západoněmeckém" Essenu konal 17. ročník veletrhu Schweissen & Schneiden. Jedná se o největší evropskou veletržní akci věnovanou svařovací technice a svařování. Opravdový svátek. Veletrh se koná jen jednou za 4 roky a Svarbazar si to přeci nemohl nechat ujít...

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Dálkový regulátor - pulsátor QP 09.

Vydáno 17. 10. 2009 (12948 přečtení)

Společně s podklady k článku WTU 200 + Softstart podruhé nám pan Radoslav Šoška zaslal také několik obrázků přídavného dálkového ovladače - pulsátoru QP 09. Jedná se o zařízení, které bylo určeno pro připojení ke známému svařovacímu usměrňovači ZU 315. Přestože je využitelnost tohoto zařízení dnes asi minimální, rozhodli jsme se tyto informace publikovat. Třeba se to někomu hodí. Navíc v závěru pan Šoška popisuje jednoduchou úpravu na klasický dálkový ovladač proudu ke své WTU200.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Malá cívka ve velkém céóčku.

Vydáno 14. 10. 2009 (17602 přečtení)

V článku Držák velké cívky k malému céóčku jsme řešili možnost použití velké cívky s drátem ve svařovacím MIG/MAG stroji, který na tyto velké cívky není původně určen. Dnes se podíváme na opačný problém. Tedy jak správně používat malou cívku typu D200 ve svářečce určené pro velké 300mm cívky. Ono to vypadá hrozně jednoduše a také to hrozně jednoduché je, ale malý chytáček je nutné přeci jen vyřešit.

Celý článek...

Všeobecné informace

* Jak vzniká nová svářečka.

Vydáno 10. 10. 2009 (12874 přečtení)

V souvislosti s představením multifunkčního invertoru TER 186 MIG PULSE bychom vám rádi ukázali pohled do zákulisí vývoje a výroby svařovací techniky. Pojďte se tedy podívat, co všechno se děje "tam vzadu" než takový nový moderní výrobek spatří světlo světa. Text, který si můžete přečíst dále, nám zaslal přímo člověk, který se na takovém vývoji podílí.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Mechanický SOFTSTART (nejen) pro trafosvářečku.

Vydáno 07. 10. 2009 (38404 přečtení)

Články o jednoduchém "udělátku", které umožňuje tzv. měkké zapnutí svářeček, si vydobyly velkou popularitu. Po úvodním článku o Softstartu jsme přinesli i popis zjednodušené verze a také verze pro MIG/MAG svářečky, Migstart. Všechny verze používají k vyřazení rozběhových odporů kontakt relé, či stykače. Ovšem je tu také možnost namísto relé použít kontakty přepínače a startovat "ručně". Prostě něco jako obdoba ručního přepínače hvězda - trojúhelník pro rozběh velkých třífázových elektromotorů. Tato možnost se logicky nabízela a visela ve vzduchu. Čekalo se, až se někdo chytí:-)

Celý článek...

Nejnovější | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... | > | Nejstarší

Celkem 274 článků (28 stran)


  Akční nabídky

Nepřehlédněte novou rubriku akčních nabídek svařovací techniky!

Akční nabídky svařovací techniky  Zkušební testy on-line

Zkušební testy pro svářeče on-line  Vyhledávání

Prohledat články na Svarinfu:Pro přesnější hledání použijte formulář:
Rozšířené
vyhledávání  Anketa
Jak často sem chodíte?

Visím tady skoro pořád
10901 (10901 hl.)
Chodím sem docela často
8308 (8308 hl.)
Občas sem zajdu
8598 (8598 hl.)
Jsem tady poprvé
8918 (8918 hl.)

Celkem hlasovalo: 36725  Statistika  Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


(nejen) dětské montérky

SVARINFO - informační magazín o svařování.

Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování. Od roku 2005.

Tento web je vytvářen na redakčním systému phpRS.

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků či obrázků, je bez souhlasu redakce SVARINFO zakázáno!