Svar Info   |  Svar Bazar   |  Svar Inzert   |  Svar Forum

  Hlavní menu
Články - úvodní strana
Seznam rubrik
Nejčtenější články
Ke stažení
Rozšírené vyhledávání
Kontakt
RSS

Výstavy, akce 2015
Na Svar Bazar
Na Svar Inzert
Na Svar Forum


  Rubriky
Svařování elektrodou (MMA)

Svařování MIG/MAG (céóčka)

Svařování pod argonem TIG/WIG

Svařování plamenem, řezání kyslíkem

Technické plyny

Bodovky a bodování

Technologie svařování

Řezací plasmy

Software pro svařování

Svářecí masky (kukly) a ochranné pomůcky

Pájení (tvrdé i měkké)

Nabíječky, nabíjení, startování

Všeobecné informace


  Výpočty a tabulky
Uhlíkový ekvivalent

Teplota předehřevu

Srovnání značek ocelí

Nejběžnější oceli

Srovnání značek Al slitin

Skupiny materiálů dle ISO/TR 15608

Volba svářecích kabelů

Svářečka + prodlužka

Volba tmavosti skla

Řezání kyslíkem

Zkušební testy pro svářeče

Redukční ventily

Svařování materiálů
HARDOX a WELDOX  Svar Info
Informační část serveru
Svarbazar.cz

Vychází od: 15.5. 2006


Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 41 nalezených)

|0-15|15-30|30-41|

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Amatérská MIG/MAG svářečka.

Vydáno 10. 10. 2012 (72349 přečtení)

Amatérská MIG MAG svářečka Dnešní článek je opravdu pecka. Nejen tím, že amatérsky postavených céóček zase tolik není, ale hlavně tím, že tuhle parádní mašinku si její majitel postavil jen tak z hecu, aby se mohl pochlubit:-) Nicméně je to svářečka fakt povedená a oproti jiným je dotažená i po stránce designu skříně. Ten dotažený design vynikne zejména ve srovnání s dříve popsaným doma postaveným céóčkem. O něco lépe na tom byla svářečka z článku Postavte si MIG/MAG svářečku - céóčko, ale dnes popisovaný stroj je přeci jen jiné kafe...

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Tipy pro MIG/MAG - volba hubice hořáku

Vydáno 22. 08. 2012 (37168 přečtení)

Praxe ukazuje, že některé zdánlivě samozřejmé a tudíž přehlížené věci často vůbec samozřejmé nejsou a jsou přehlíženy neprávem. Jednou z nich je znalost sortimentu svařovacích hubic na hořáky MIG/MAG a vhodnosti jejich použití. Často si totiž můžete život zjednodušit, místo toho, abyste se zbytečně trápili...

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Svařovací CO2 snadno, levně, operativně...

Vydáno 01. 04. 2010 (66775 přečtení)

Svařování v ochranné atmosféře aktivního plynu, tedy tzv. MAG svařování, je v současné době asi nejrozšířenější metoda svařování vůbec. Velkou popularitu si tato metoda získává také u amatérských a hobby svářečů, kteří díky tomu již nemusí řešit třeba skladování elektrod o přesušování nemluvě. Navíc díky poklesu cen jsou svářečky pro MAG svařování dostupné opravdu každému. Ovšem horší je to s ochranným plynem. V průmyslu se ponejvíce používá směs Argonu a CO2, která je ovšem pro amatéra prakticky nedostupná. Proto v méně náročných aplikacích a v hobby sféře kraluje mnohem levnější čisté CO2. I tak je ovšem často problém jej levně a bez dalších nákladů (nájmy za tlakové lahve) sehnat. Existuje několik alternativ, jak si k CO2 pomoci a jednu z nich vám nyní předkládáme.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Rotační polohovadlo pro svařování a navařování

Vydáno 24. 01. 2010 (29060 přečtení)

Rotační polohovadla jsou velmi užiteční pomocníci při svařování, či navařování tzv. rotačních svařenců. Tedy hřídelí, trub, různých válců, tlakových nádob a podobně. Cena těchto zařízení, ale není nijak malá a pohybuje se od desítek tisíc (za polohovadla s nosností do cca 50 kg) až po statisíce. Ovšem o tom, že jde takové polohovadlo určené pro profi provoz postavit i s daleko nižšími náklady, se můžete přesvědčit v následujícím článku.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Dodatečná montáž eurokoncovky do MIG/MAG.

Vydáno 17. 12. 2009 (40155 přečtení)

U moderních profi svářeček MIG/MAG jsou připojení svařovacích hořáků realizována prostřednictvím tzv. centrálního konektoru, pro který se vžil název eurokoncovka. Je to velmi praktické, protože stačí povolit jednu přesuvnou matici a kompletní hořák můžete odpojit za účelem výměny, opravy či běžné údržby. Pokud vaše svářečka "eurovku" nemá a rádi byste si užili jejích výhod, není nic jednoduššího, než ji dodatečně namontovat. Jak na to se dozvíte v tomto článku.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Spálený hořák, aneb Já to říkal!

Vydáno 28. 11. 2009 (26650 přečtení)

V článku Kuriózní závady MIG/MAG hořáků byla jen tak mimochodem uvedena poznámka o nutnosti udržovat styčné plochy centrálních připojení, tzv. eurokoncovek, MIG/MAG hořáků v čistotě. Jinak zde nepřiměřeně roste přechodový odpor. Stejné účinky má ale i povolený (nedotažený) hořák. Pokud nejste zběhlí v elektrotechnice a pojem "přechodový odpor" je pro vás něco imaginárního a neuchopitelného, tak vězte, že tato nehmotná věc může napáchat hmatatelné škody. Jaké, to uvidíte, když si rozkliknete tento článek.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Kuriózní závady MIG/MAG hořáků.

Vydáno 15. 11. 2009 (26757 přečtení)

Porucha či závada se čas od času vyskytne snad na každém výrobku. Svařovací techniku pochopitelně nevyjímaje. Ovšem jsou závady a "závady". Některé jsou zjevné, jiné dovedou uživatele pěkně potrápit. S dvojicí docela kuriózních závad, které se vyskytly na hořácích MIG/MAG vás teď seznámíme. V obou případech se jedná o výrobní vadu, nebo spíše o konstrukční nedomyšlenost (ve druhém případě).

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Malá cívka ve velkém céóčku.

Vydáno 14. 10. 2009 (18294 přečtení)

V článku Držák velké cívky k malému céóčku jsme řešili možnost použití velké cívky s drátem ve svařovacím MIG/MAG stroji, který na tyto velké cívky není původně určen. Dnes se podíváme na opačný problém. Tedy jak správně používat malou cívku typu D200 ve svářečce určené pro velké 300mm cívky. Ono to vypadá hrozně jednoduše a také to hrozně jednoduché je, ale malý chytáček je nutné přeci jen vyřešit.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Přestavba malého céóčka AL-KO MIG 105-4

Vydáno 03. 10. 2009 (35897 přečtení)

Různé úpravy a přestavby svářeček, zejména kategorie hobby, jsou stále oblíbeným námětem vašich mailů i diskusí na fórech. Dnes představíme jednu totální přestavbu (nebo, chcete-li, "tuning") malého levného céóčka značky AL-KO MIG/MAG 105-4. A jak se můžet přesvědčit dále, vzal to autor přestavby pěkně od podlahy...

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Tipy pro MIG/MAG - bodovací hubice.

Vydáno 30. 09. 2009 (25451 přečtení)

Svářečky MIG/MAG, lidově řečená céóčka, jsou oblíbené také při opravách autokaroserií, kde zcela vytlačily svařování plamenem. Další metodou svařování používanou při těchto opravách je svařování elektrickým odporem - bodování. Je ovšem známé, že bodování se dá do určité míry nahradit MIG/MAG svařováním. Co už tolik známé není je to, že se k tomuto účelu vyrábějí speciální, tzv. bodovací hubice. A my si je nyní představíme.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* TER 186 MIG PULSE - co všechno umí?

Vydáno 23. 09. 2009 (33553 přečtení)

TER 186 MIG PULSE V předešlém článku o multifunkčním invertoru TER 186 MIG PULSE jsme si tuto svářečku pro MMA, TIG DC LIFT i MIG/MAG svařování stručně představili. Dnes se blíže podíváme na to, co všechno tento zajímavý invertor zvládá a jak se nastavuje.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Všeuměl TER - svářečka blízké budoucnosti?

Vydáno 15. 09. 2009 (33925 přečtení)

TER 186 MIG PULSE Na začátku letošního léta jsme dostali exkluzivní příležitost krátce otestovat svářečku, která by v dohledné době mohla způsobit revoluci v oblasti svařovací techniky nižší a střední kategorie. Nyní vám ji tedy představíme, ale upozorňujeme, že tahle mašinka zamotá hlavy všem. Výrobcům, prodejcům, servisákům i zákazníkům - svářečům. Je nám jasné, že po tomhle už nám slova jako bomba, exkluzivní či revoluce tak snadno neuvěříte, ale ujišťujeme vás, že následující popis se týká skutečného stroje, který jsme měli možnost vyzkoušet. Takže zapomeňte na své dosavadní svářečky. Je tu TER!

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Čistič hubic MIG/MAG hořáků.

Vydáno 12. 09. 2009 (25135 přečtení)

Problémy s rozstřikem ulpívajícím uvnitř plynové hubice MIG/MAG hořáku zná jistě každý svářeč, který někdy "céóčkový" hořák držel v ruce. Svářeči pak obvykle používají různé přípravky a nástroje na usnadnění čištění vnitřku hubice. Jedná se o nástroje různé kvality a nápaditosti, protože se často jedná o záležitosti zhotovené na koleně. Pan Miloš Kříž nám zaslal upozornění na zajímavý výrobek, se kterým je čištění hubic hračkou.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Zlepšení podávání drátu u levných MIG/MAG svářeček.

Vydáno 01. 08. 2009 (30761 přečtení)

Dnes vám předkládáme opět jeden ultrajednoduchý tip na zlepšení podávání svařovacího drátu v MIG/MAG svářečkách. Tento tip by svou jednoduchostí mohl směle konkurovat nejjednoduššímu tuningu svářečky popsanému dříve. Ovšem i zde platí, že za velmi velmi málo peněz, je nějaká ta muzika.

Celý článek...

Svařování MIG/MAG (céóčka)

* Einhell SGA na plný pecky :-)

Vydáno 02. 07. 2009 (26712 přečtení)

Svařovací MIG/MAG poloautomaty Einhell SGA 145 a jejich odvozeniny, jsou velmi vděčné mašinky. Za rozumný peníz jsou to spolehlivé a nenáročné stroje s dobrou výdrží. Jsou velmi oblíbené zejména pro opravy autokaroserií a najdete je v téměř každém druhém autoservisu. Následující článek vám ukáže, jak z takové svářečky vyždímat opravdu maximální užitnou hodnotu bez dalších investic.

Celý článek...

|0-15|15-30|30-41|

  Akční nabídky

Nepřehlédněte novou rubriku akčních nabídek svařovací techniky!

Akční nabídky svařovací techniky  Zkušební testy on-line

Zkušební testy pro svářeče on-line  Vyhledávání

Prohledat články na Svarinfu:Pro přesnější hledání použijte formulář:
Rozšířené
vyhledávání  Anketa
Jak často sem chodíte?

Visím tady skoro pořád
11625 (11625 hl.)
Chodím sem docela často
9035 (9035 hl.)
Občas sem zajdu
9327 (9327 hl.)
Jsem tady poprvé
9480 (9480 hl.)

Celkem hlasovalo: 39467  Statistika  Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     


(nejen) dětské montérky

SVARINFO - informační magazín o svařování.

Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování. Od roku 2005.

Tento web je vytvářen na redakčním systému phpRS.

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků či obrázků, je bez souhlasu redakce SVARINFO zakázáno!