TIP:vínově zbarvená slova a texty, které se po najetí myší podbarví žlutě, jsou odkazy, na které můžete kliknout. Je jich tu spousta, tak objevujte další informace!
Server Svarinfo pravidelně navštěvuje také řada bastlířů a konstruktérů, kteří se sami pouštějí do konstrukce a stavby vlastních svářeček, nebo úprav svářeček tovární výroby. Právě těmto čtenářům je určen následující článek. Pojďme se společně podívat jaké technické požadavky na svařovací zařízení musejí plnit producenti továrních výrobků. Je to zajímavé a poučné...
Před časem proběhla na Svarfóru diskuse o přesušování obalených elektrod v amatérských podmínkách. Jedním z výsledků této diskuse je popis jednoduché sušičky elektrod, který vám předkládáme v tomto článku. Na sušičce je především zajímavé to, že jako topný prvek slouží běžně dostupná horkovzdušná pistole. Sušičku vyrobil a její popis nám zaslal čtenář Tom.
Řezání kyslíkem je dnes zcela běžná (a možná by se dalo říci, že už i trochu zastaralá a překonaná) metoda tepelného dělení kovů. Jak tomu ale bylo před 100 lety? To se dozvíte z tohoto článku.
Obvyklým problémem trafosvářeček, zejména kategorie hobby, je jejich nízké napětí naprázdno, které má za následek špatné zapalování a špatnou stabilitu oblouku. Nejvíce problém vynikne při jejich dodatečném usměrňování. Často bývají uživatelé zklamáni, že po připojení přídavného usměrňovače jen velmi obtížně zapalují vytoužené bazické elektrody. Také vlastní svařování nesplňuje jejich očekávání. Ale i zde existuje řešení - dodatečně zvýšit napětí naprázdno. Jednu z možností, jak na to, předkládáme v následujícím článku.
Soutěž o vstupenky na MSV je za námi. A protože se MSV blíží, pojďme se rychle podívat na koho se usmálo štěstí. V článku také naleznete skvělý tip jak ušetřit na vstupném, pokud jste nevyhráli, nebo pokud jste se naší soutěže vůbec nezúčastnili, ale do Brna se chystáte. Nakonec se dozvíte i co jste odpovídali na mimosoutěžní otázku. Je to zajímavé...
Dnešní příspěvek je určen zejména těm, kdo se zabývají opravami svářeček. Umělá zátěž by totiž měla být základní pomůckou každé takové servisní dílny. Ne vždy tomu tak ale je. Pojďme si představit možná řešení takových zátěží.
Tento amatérský svařovací invertor jsme představili již v článku Jak se bastlí invertor. Autor konstrukce nám tehdy slíbil obšírnější popis i pro další zájemce o stavbu, který vám nyní předkládáme.
Před časem se na Svarfóru objevil příspěvek uživatele pa představující amatérsky zhotovenou ruční bodovku s názvem F2. A protože je bodovka F2 opravdu velmi povedená a její tvůrce by rád publikoval její bližší popis, připravili jsme pro vás tento článek.
Oceli s obchodními názvy HARDOX a WELDOX jsou na trhu již několik let. Pro mnohé se jejich používání stalo rutinou, jiní v nich zase vidí cosi zvláštního, nedostupného nebo luxusního. Pojďme si o těchto materiálech povědět více. Uvidíte, že se nejedná o nic magického. Kromě základních vlastností si posvítíme zejména na svařitelnost těchto materiálů.
15. září 2008 se po roce opět otevřou brány mezinárodního strojírenského veletrhu na brněnském výstavišti. MSV je svátkem všech strojařů. A protože na výstavišti bývá během MSV hojně zastoupena i svařovací technika, nabízíme vám možnost si s námi zasoutěžit o vstupenky na MSV 2008!