Svar Info   |  Svar Bazar   |  Svar Inzert   |  Svar Forum

  Hlavní menu
Články - úvodní strana
Seznam rubrik
Nejčtenější články
Ke stažení
Rozšírené vyhledávání
Kontakt
RSS

Výstavy, akce 2015
Na Svar Bazar
Na Svar Inzert
Na Svar Forum


  Rubriky
Svařování elektrodou (MMA)

Svařování MIG/MAG (céóčka)

Svařování pod argonem TIG/WIG

Svařování plamenem, řezání kyslíkem

Technické plyny

Bodovky a bodování

Technologie svařování

Řezací plasmy

Software pro svařování

Svářecí masky (kukly) a ochranné pomůcky

Pájení (tvrdé i měkké)

Nabíječky, nabíjení, startování

Všeobecné informace


  Výpočty a tabulky
Uhlíkový ekvivalent

Teplota předehřevu

Srovnání značek ocelí

Nejběžnější oceli

Srovnání značek Al slitin

Skupiny materiálů dle ISO/TR 15608

Volba svářecích kabelů

Svářečka + prodlužka

Volba tmavosti skla

Řezání kyslíkem

Zkušební testy pro svářeče

Redukční ventily

Svařování materiálů
HARDOX a WELDOX  Svar Info
Informační část serveru
Svarbazar.cz

Vychází od: 15.5. 2006


Všeobecné informace

* Schweissen & Schneiden 2009, Essen

Vydáno 21. 10. 2009 (9516 přečtení)

Ve dnech 14. až 19. září 2009 se v "západoněmeckém" Essenu konal 17. ročník veletrhu Schweissen & Schneiden. Jedná se o největší evropskou veletržní akci věnovanou svařovací technice a svařování. Opravdový svátek. Veletrh se koná jen jednou za 4 roky a Svarbazar si to přeci nemohl nechat ujít...

Ubytování

Jelikož je to do Essenu z Prahy nějakých 700 km, velmi se doporučuje vyrazit o den dříve a přespat někde poblíž tohoto města (sehnat ubytování v Essenu je během akce nemožné). Byli jsme ubytováni v malém roztomilém hotýlku v "městečku" Wuppertal. Uvozovky jsou na místě, z městečka se totiž vyklubalo město s 360 tisíci obyvateli, tedy stejně jako třeba v Brně. Ovšem v porovnání se sousedícími aglomeracemi, kam patří i Essen, se opravdu jedná o městečko... Následuje pár obrázků z hotelu. Obrázky jsou seřazeny dle důležitosti a priorit:

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 1

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 2

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 5

Ubytování ve Wuppertalu (pořadí dle důležitosti)

Wuppertal se pyšní jednou zajímavostí. Jezdí zde totiž metro. To by nebylo až tak zajímavé, jenže ono to metro nejezdí pod zemí, ale nad ní. Zavěšené na jediné kolejnici. Tato unikátní, více než 100 let stará visutá dráha, je jediná svého druhu na světě. Říká se jí schwebebahn a přepravuje miliony cestujících:

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 3

Na to, že dráha již slavila 100. narozeniny, je stále pekelně rychlá. Než se fotoaparát nachystal na další snímek, byla kabina fuč...

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 4

Výstava

Výstaviště v Essenu je situováno téměř uprostřed města, takže už pouhý příjezd je "lahůdka". Kolony jsou v Essenu stejné jako v Praze... Samotný areál je poměrně malý a stísněný, přesto zde naleznete 12 výstavních hal, z nichž některé mají 2 podlaží. Za 35,- Eur (jednodenní lupen) toho našmajdáte, až se vám to bude zajídat. Velkou výhodou je to, že všechny haly jsou navzájem propojené, takže v případě nepříznivého počasí nemusíte vystrčit nos:

Výstaviště Essen

Plánek výstaviště v Essenu.

Zajímavými jsme shledali odpadkové koše. Byly všude, byly z nerezu a byly rozdělené na několik nadepsaných "fochů" pro různý druh odpadu. Zkrátka každý návštěvník třídil odpad ještě před odhozením. Bohužel však zcela chyběl foch s nápisem "Ostatní". To byl docela problém, neboť se nám vždy podařilo "vyrobit" odpad, který se nehodil do žádného z předepsaných oddělení (např. alobal z domácích řízků). Nezbylo, než jej žmoulat v ruce a trpělivě čekat na výskyt nějakého "normálního koše"...

Na ohromné výstavní ploše se to jen hemžilo svařovací technikou a příslušenstvím. Svářeček bylo tolik, že to bylo až odpuzující. Prezentovali se tu výrobci od notoricky známých až po takové, o kterých v našich luzích a hájích nikdo nikdy neslyšel. Všichni měli jediný cíl - zaujmout návštěvníka. Zvolili pro to různé metody.

Jednu z povedenějších metod k zaujmutí "vizitora" zvolil Migatronic. Na jeho stánku patřily k nejobletovanějším modely robotů z Hvězdných válek - slavný C-3PO (čti sífrípíou) a ještě slavnější R2-D2 (ártůdýtů):

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 6

A když Star Wars, chybět pochopitelně nemohl ani temný Darth Vader (dárf vejdr), který demonstroval možné úspory ochranného plynu při MIG/MAG svařování:

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 7

Předešlý Darth Vader byl jen figurínou, jenže po čase se objevili mezi návštěvníky dva chodící Vaderové i se světelnými meči. Byli rychlí a šel z nich strach...

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 8

... ale ne dost. Byli nemilosrdně dostiženi, předstiženi a přinuceni pózovat:

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 9

Různé sochy byly vůbec letos v oblibě. Některé byly docela povedené a bylo na co koukat, zvláště když se rodily přímo na stánku, jako v případě stánku ProArc:

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 10

To jiné byly více kýčovité než povedené. Jako optimální využití upínacího stolu a upínek Merkle bychom viděli jinou aplikaci...

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 11

Zajímavé byly miniaturní formulky s nadupanými motocyklovými motory, které byly k vidění hned na několika stáncích. Přes malé rozměry a subtilní konstrukci bylo jasné, že umí upalovat setsakramentsky rychle. Zajímavá kategorie, která u nás není k vidění:

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 12

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 13

S atraktivitou stánku se příliš nepáral Böhler. Do výstavní haly navozili spoustu ocelových kontejnerů a vystavěli z nich malé uzavřené ocelové město. A navrch šoupli vrtulník. Smysl této expozice se nepodařilo objasnit...

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 24

Opravdu povedenou expozici měla firma, která se zabývá distribucí technických plynů. Její název se do paměti nevryl, ale způsob prezentace tak obyčejných věcí, jako jsou tlakové láhve, je fantastický:

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 20

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 21

Holky

Kořením každé výstavy jsou krásné hostesky. Jenže v tomto ohledu byl veleth v Essenu zklamáním. Prostě holky buď žádný (všude panáci v kravatách) a nebo nijak zvlášť hezký. Kam se Essen hrabe na strojírák v Brně, kde je vždy na co koukat! Našly se však vyjímky. Třeba dvě kočky na závodních mašinách na stánku Fimeru (o něm ještě bude řeč):

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 14

Jenže to bylo skoro vše. V té bídě pak člověk vezme za vděk vším, co se namane:

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 16

Svářečky

Ach jo. Původně zde měla reportáž z Essenu nenásilně skončit. Jenže se ozývá černé svědomí - reportáž z obrovského svářečského veletrhu a ani jedna svářečka? To snad ne! Jenže těch svářeček tam fakt byly mraky. Velký, malý, hranatý, kulatý, barevný... Celej svět je tak přecpanej svářečkama, že to naše Zeměkulička nemůže nikdy absorbovat. Pak spousta robotů. A toho příslušenství a různých cetek, o kterých jste dosud neměli zdání a po jejich shlédnutí je všechny potřebujete a nemůžete bez nich žít a svářet...

Docela šokem byl, již zmíněný, stánek firmy FIMER. V našich končinách je tato firma známá jako výrobce podřadných levných hobby svářeček pro baubau markety. Jenže zde byl k vidění obrovský stánek se sortimentem od levných traf a invertorů, přes funkcemi našlapané digitální TIGy, dále klasické a digitální pulsní MIGy až po ohromné dieslové motorové generátory se svařovacím proudem 650A! Nechyběly ani nabíječky akumulátorů a startovací zdroje. A k tomu všemu spousta příslušenství. Katalog FIMER 2009 byl tlustý skoro jako letošní Zlaté stránky...

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 15

Na výstavě v Essenu jsou tradičně představovány i horké noviky a trendy ve svařování. Proto nemohl chybět ani náš starý známý TER. Stánek měli velký a produktovou řadu širokááánskou až oči přecházely...

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 19

Samostatnou kapitolou byli vystavovatelé z Číny. Bylo jich spousta. Dali se rozdělit do dvou skupin. Jedna skupina byla rozmělněna po celém areálu. Zde bylo k vidění spíše příslušenství. Druhá skupina měla pro sebe celé jedno podlaží haly č. 1, tzv. China Hall. A tady to bylo teda něco... Desítky stánků - desítky výrobců. Všichni vyrábějí všechno. Bylo zde k vidění ohromné množství svářeček od docela hezkých a možná i originálních po bezostyšné kopie strojů, jejichž originály se prezentovaly jen o pár desítek metrů jinde... Nejvíce kopírovanou firmou se zdál být italský Telwin. Jeho design a produktovou řadu tu bez skrupulí využívalo hned několik výrobců. Jeden dokonce obšlehl i styl a design katalogu... Ovšem nejen Telwin. Bylo vidět, že pro "inspiraci" si v Číně chodí i k Lincolnům, Gys, Binzelu a mnoha dalším.

Celé China Hall vévodil velký stánek Hutong Welding s ohromnou produktovou řadou svařovací techniky. Zdá se, že se jedná opravdu o stroje na úrovni a žádné kopie nebyly letmým pohledem odhaleny.

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 17

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 18

Bez povšimnutí jsme nemohli nechat ani miss TIG 200 AC/DC (račte si vybrat). Ano, ta zelená kráska se sexy madly byla i v Essenu. A představte si, že byla skoro nahá!

Essen Schweissen & Schneiden 09 - 22

Tak to je vše. Pokud jste tuto naši "reportáž" vydrželi číst až sem, gratulujeme. A jste-li smutní, že jsme vám neukázali více svářeček a svařovací techniky, nezoufejte. Seriózní reportáže určitě přinesou seriózní média. Budou toho tuny. Kdo tam byl se určitě bude chtít vytahovat. A jestli vás ani to neuspokojí, podívejte se na web www.schweissenuschneiden.de, který je celý věnován tomuto svátku svařování.

Za 4 roky nashle

Další konání této monstrózní akce je stanoveno na 16. až 21. září 2013. Pokud byste tuto výstavu ale chtěli vidět o něco dříve, můžete. Desátého až dvanáctého února 2010 se koná Schweissen und Schneiden v indické Bombaji, 27. až 30. května 2010 v čínské Šanghaji a v květnu 2011 můžete na stejnojmennou výstavu vyrazit také do ruské Moskvy. Vše pořádají veletrhy Essen. Více na oficiálních stránkách veletrhu .

Jo, a ještě něco...

Omluvte, prosíme, mizernou kvalitu fotografií. Lépe to opravdu nešlo. Představte si, že v jedné ruce držíte tašky s několika kilogramy katalogů a prospektů, pod paží máte jakousi bandasku na elektrody, kterou vám jako "sample" vnutí nějaký Američan a druhou rukou se snažíte v přítmí hal udělat nějaké fotky dříve, než do vás zase někdo vrazí, nebo se rozloží před upatlaným objektivem...Diskuse k článku:
zaujal vás tento článek? Chcete něco doplnit nebo se na něco zeptat? Zapojte se do diskuse k článkům.

Všechny články z rubriky:
chcete-li zobrazit včechny články z této rubriky, klikněte na ikonu rubriky (malý obrázek vpravo vedle nadpisu článku).

Celý článek | Vložil: administrator | Informační e-mailVerze pro tisk

<-- Zpět na seznam článků

  Akční nabídky

Nepřehlédněte novou rubriku akčních nabídek svařovací techniky!

Akční nabídky svařovací techniky  Zkušební testy on-line

Zkušební testy pro svářeče on-line  Vyhledávání

Prohledat články na Svarinfu:Pro přesnější hledání použijte formulář:
Rozšířené
vyhledávání  Anketa
Jak často sem chodíte?

Visím tady skoro pořád
11552 (11552 hl.)
Chodím sem docela často
8943 (8943 hl.)
Občas sem zajdu
9243 (9243 hl.)
Jsem tady poprvé
9397 (9397 hl.)

Celkem hlasovalo: 39135  Statistika  Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


(nejen) dětské montérky

SVARINFO - informační magazín o svařování.

Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování. Od roku 2005.

Tento web je vytvářen na redakčním systému phpRS.

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků či obrázků, je bez souhlasu redakce SVARINFO zakázáno!