Svar Info   |  Svar Bazar   |  Svar Inzert   |  Svar Forum

  Hlavní menu
Články - úvodní strana
Seznam rubrik
Nejčtenější články
Ke stažení
Rozšírené vyhledávání
Kontakt
RSS

Výstavy, akce 2015
Na Svar Bazar
Na Svar Inzert
Na Svar Forum


  Rubriky
Svařování elektrodou (MMA)

Svařování MIG/MAG (céóčka)

Svařování pod argonem TIG/WIG

Svařování plamenem, řezání kyslíkem

Technické plyny

Bodovky a bodování

Technologie svařování

Řezací plasmy

Software pro svařování

Svářecí masky (kukly) a ochranné pomůcky

Pájení (tvrdé i měkké)

Nabíječky, nabíjení, startování

Všeobecné informace


  Výpočty a tabulky
Uhlíkový ekvivalent

Teplota předehřevu

Srovnání značek ocelí

Nejběžnější oceli

Srovnání značek Al slitin

Skupiny materiálů dle ISO/TR 15608

Volba svářecích kabelů

Svářečka + prodlužka

Volba tmavosti skla

Řezání kyslíkem

Zkušební testy pro svářeče

Redukční ventily

Svařování materiálů
HARDOX a WELDOX  Svar Info
Informační část serveru
Svarbazar.cz

Vychází od: 15.5. 2006


Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 97 nalezených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-97|

Svařování elektrodou (MMA)

* Amatérský svařovací usměrňovač z MOTů

Vydáno 15. 08. 2012 (36506 přečtení)

Amatérská MOT svářečka Článek MOT a jeho využití při bastlení svářeček vydaný již před 4 lety tehdy vzbudil značný ohlas (jen je škoda, že většina odkazů z tohoto článku již nefunguje). Nicméně stále se neobjevovaly žádné tuzemské konstrukce s MOTy, ale nakonec jedna do Svarinfa dorazila a nyní ji předkládáme všem. Kromě článku o MOTech, se autor této konstrukce zřejmě inspiroval i článkem Svářečka z počítače, protože hotovu svářečku vestavěl do skříně od PC.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Pouzdro na obalené svařovací elektrody II.

Vydáno 25. 07. 2012 (32081 přečtení)

Pouzdro na obalené elektrody II Návod na výrobu pouzdra na uskladnění (přesušených) obalených elektrod jsme tu již měli. Právě tímto návodem se inspiroval pan Šindler a postavil si svou vlastní variaci tohoto pouzdra. A pro všechny čtenáře Svarinfa připravil i jeho podrobný popis. Návod, který pan Šindler připravil, a který níže naleznete v plném znění, vypadá na první pohled trochu složitě. Ale nenechte se mýlit. Výroba pouzdra je velmi jednoduchá a zvládne ji každý, jen trochu zručný kutil. předchozí pouzdro

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Slaďoučký invertorek...

Vydáno 04. 07. 2012 (21856 přečtení)

Je všeobecně známo, že nejen lidé, ale také věci, se časem přizpůsobují prostředí, ve kterém se dlouhodobě nacházejí. V extrémním případě to dopadá tak, že se tomu prostředí začnou podobat. A tak se nelze divit, že svařovací invertor konající letitou službu v cukrovaru, začne časem připomínat spíše cukrovou homoli...

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Úprava zváračky BERLAN BWIG 180

Vydáno 27. 06. 2012 (46966 přečtení)

BERLAN BWIG 180 Svářečky značky Berlan jsou u nás docela populární díky svému prodeji za nízké ceny na portále Aukro. Pochopitelně nízká cena není jen tak a svářečkám mohou chybět některé pokročilé funkce. Dostali jsme popis úpravy svařovacího invertoru Berlan BWIG 180, který spočívá v dodatečném doplnění funkcí Anti-Stick a Hot-Start. Pokud nevíte o co jde, význam těchto funkcí byl popsán např. v článku Svářecí invertory II. - Zkratky a pojmy.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Úprava levného trafa PARKSIDE 120

Vydáno 14. 05. 2012 (83626 přečtení)

PARKSIDE 120 Úpravy jednoduchých trafosvářeček jsou stále oblíbenou činností, nejen mezi amatérskými svářeči s elektrokutilskými schopnostmi. Ke zveřejnění dorazila další úprava, která se shodou okolností týká levného trafa Parkside 120 z prodejen Lidl. A proč shodou okolností? Právě v této době je tato "marketovka" propírána na Svarfóru. Tak třeba tento článek někomu pomůže v rozhodování.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Tuning svařovacího trafa Einhell 150

Vydáno 03. 03. 2010 (59540 přečtení)

Jak jsme nedávno avizovali, přinášíme další popis konstrukce přídavného usměrňovače k trafosvářečce. Ovšem tentokrát se nejedná jen o stavbu doplňku ke svářečce, ale o totální přestavbu - tuning - svářečky. Pan Slabý si vzal na paškál populární transformátor Einhell 150 CEN a kromě usměrňovače jej doplnil řadou dalších "vychytávek". Jak to celé dopadlo, posuďte sami.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Přídavný usměrňovač k trafosvářečce - VI.

Vydáno 24. 02. 2010 (49703 přečtení)

Téma přídavných usměrňovačů ke svařovacím transformátorům je opravdovým evergreenem Svarinfa. Velmi nás těší, že série našich článků inspirovala mnoho čtenářů k vlastní stavbě tohoto užitečného doplňku k trafosvářečce. A jsme velmi rádi, že řada z vás je ochotna se se svou konstrukcí prostřednictvím Svarinfa pochlubit. Dnes tedy přinášíme popis konstrukce pana Břetislava Mikoláše. Ovšem tím nekončíme, protože v přípravě je další článek, tentokrát o celkovém tuningu svařovacího trafa. Ale nepředbíhejme a dejme slovo panu Mikolášovi.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Svařování proudem elektrickým před 100 lety.

Vydáno 12. 01. 2010 (19233 přečtení)

Aktualizováno !
Mnohý P.T. čtenář by snad nedůvěřivě zakroutil hlavou nad touto novou methodou, avšak na Svarbazaru jest často pojednáváno o četných vynalezeních v tento obor zasahujících, za kteroužto příčinou dovoluji si Vám zaslati pojednání o nejnovější methodě svařování proudem elektrickým, tak aby i vašim P.T. čtenářům se těchto nových způsobů dostati mohlo.

Co k tomu dodat? Snad jen: čtěte dále, neprohloupíte.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Frajeřinka s elektrodou :-)

Vydáno 29. 12. 2009 (46449 přečtení)

Svarinfo přináší spoustu tipů, rad a informací pro svářečskou praxi. Dnešní tip ale praktický moc není. Jenže se blíží Silvestr, tak proč ne. Je to taková frajeřinka pro pobavení publika. Opravdu nic praktického. Řada z vás tento trik zná a ohrne nad ním nos: "To je starý...". Ale ostatní si jej mohou vyzkoušet a trochu zamachrovat. Když tohle předvádíte, je to jak když zpívá Visací Zámek: "Ženy cudně klopí zraky, kovbojové krotí svoji zlost, frajeři zvou vás na panáka, a při tom je to taková pitomost..."

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Dvě kuriozitky na víkend.

Vydáno 12. 12. 2009 (24652 přečtení)

Dnes jsme připravili dně malé kuriozitky pro pobavení:

Že se svařuje po celém světě, země tzv. třetího světa nevyjímaje, jsme si již na stránkách Svarinfa několikrát ukázali. Dnes si do pomyslné mapy světa svářečů můžete zapíchnout další pomyslný špendlík. Kam? Do Nepálu...

Další kuriozitka vám názorně předvede, jak to dopadne, když některé zařízení postrádá české popisky.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Průvarové bodové svařování elektrickým obloukem.

Vydáno 05. 12. 2009 (31045 přečtení)

V reakci na krátkou zmínku o tzv. bodovacích hubicích pro MIG/MAG jsme dostali zajímavý popis technologie bodového průvarového svařování od Ing. Miroslava Štíhela, který se touto technologií zabývá již od roku 1977. A protože se v různých inzerátech a výprodejích občas objevují "podivné" svařovací pistole s ještě podivnějším názvem STIFO a málokdo ví o co jde, připravili jsme z materiálů Ing. Štíhela následující článek.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Přestavba svářečky GÜDE 235 - díl 2.

Vydáno 21. 11. 2009 (32745 přečtení)

Počátkem roku 2009 nám pan Jozev Kebis zaslal popis úprav své trafosvářečky Güde 235 TC. Jednalo se o vestavbu usměrňovače s malou tlumivkou a ventilátoru. Ovšem vývoj, neboli "tuning", této svářečky pokračoval. Další vylepšení, která pan Kebis provedl, spočívají ve zvýšení napětí naprázdno pro snadnější zapalování oblouku a hlavně v zástavbě tyristorového regulátoru. A protože i tyto úpravy jsme dostali zdokumentované, rádi je nyní zveřejňujeme. Pracovně jsme to nazvali Güde 235 Evo 2.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Pouzdro na obalené svařovací elektrody.

Vydáno 25. 10. 2009 (35395 přečtení)

Se skladováním elektrod si, zejména v amatérských podmínkách, mnoho lidí hlavu příliš neláme. V různých nevytápěných garážích, dílnách či kůlnách jsou k vidění letité načaté papírové krabičky s elektrodami, jejichž obal je nacucaný jako houba. Přitom vlhkost je pro obalenou elektrodu nepřítel číslo jedna. Ovšem ne každému je toto lhostejné. Důkazem je nedávná diskuse na Svarfóru o skladování elektrod v domácích podmínkách. Své řešení vlastnoručně zhotoveného pouzdra pro uskladnění elektrod představil uživatel s nickem Ondra78. A protože se jedná o praktický doplněk každé dílny se svářečkou, požádali jsme Ondru o sepsání podrobnějšího návodu ke stavbě. Výsledek je v tomto článku.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Dálkový regulátor - pulsátor QP 09.

Vydáno 17. 10. 2009 (13503 přečtení)

Společně s podklady k článku WTU 200 + Softstart podruhé nám pan Radoslav Šoška zaslal také několik obrázků přídavného dálkového ovladače - pulsátoru QP 09. Jedná se o zařízení, které bylo určeno pro připojení ke známému svařovacímu usměrňovači ZU 315. Přestože je využitelnost tohoto zařízení dnes asi minimální, rozhodli jsme se tyto informace publikovat. Třeba se to někomu hodí. Navíc v závěru pan Šoška popisuje jednoduchou úpravu na klasický dálkový ovladač proudu ke své WTU200.

Celý článek...

Svařování elektrodou (MMA)

* Mechanický SOFTSTART (nejen) pro trafosvářečku.

Vydáno 07. 10. 2009 (39620 přečtení)

Články o jednoduchém "udělátku", které umožňuje tzv. měkké zapnutí svářeček, si vydobyly velkou popularitu. Po úvodním článku o Softstartu jsme přinesli i popis zjednodušené verze a také verze pro MIG/MAG svářečky, Migstart. Všechny verze používají k vyřazení rozběhových odporů kontakt relé, či stykače. Ovšem je tu také možnost namísto relé použít kontakty přepínače a startovat "ručně". Prostě něco jako obdoba ručního přepínače hvězda - trojúhelník pro rozběh velkých třífázových elektromotorů. Tato možnost se logicky nabízela a visela ve vzduchu. Čekalo se, až se někdo chytí:-)

Celý článek...

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-97|

  Akční nabídky

Nepřehlédněte novou rubriku akčních nabídek svařovací techniky!

Akční nabídky svařovací techniky  Zkušební testy on-line

Zkušební testy pro svářeče on-line  Vyhledávání

Prohledat články na Svarinfu:Pro přesnější hledání použijte formulář:
Rozšířené
vyhledávání  Anketa
Jak často sem chodíte?

Visím tady skoro pořád
11630 (11630 hl.)
Chodím sem docela často
9041 (9041 hl.)
Občas sem zajdu
9334 (9334 hl.)
Jsem tady poprvé
9487 (9487 hl.)

Celkem hlasovalo: 39492  Statistika  Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     


(nejen) dětské montérky

SVARINFO - informační magazín o svařování.

Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování. Od roku 2005.

Tento web je vytvářen na redakčním systému phpRS.

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků či obrázků, je bez souhlasu redakce SVARINFO zakázáno!