Jak bude probíhat losování vánoční soutěže?

Autor: administrator <admin(at)svarbazar.cz>, Téma: Svar - soutěž, Vydáno dne: 01. 12. 2008

Jelikož počet došlých odpovědí na velkou vánoční soutěž o invertor GAMA 151 a další pěkné ceny již překročil možnosti našeho starého "losovacího systému", museli jsme vytvořit systém nový. Máte-li zájem, můžete se podívat jak funguje a vyzkoušet si losování nanečisto...


Dříve...

Dříve stačilo všechny soutěžící, kteří zodpověděli vše správně, zapsat do excelovské tabulky, která se rozstříhala na proužky (řádky tabulky). Jednotlivé proužky pak stačilo vložit do ošatky, zamíchat osudí, přikrýt ubrouskem a vytahovat jednotlivé výherce...

... a nyní

Jenže počet došlých odpovědí v právě probíhající vánoční soutěži již dávno překročil možnosti výše uvedeného systému losování. Došlých odpovědí je už mnohem více než ve všech našich předchozích soutěžích dohromady! A to si žádá změnu losovacího systému. Všechny došlé odpovědi budou, v pořadí v jakém přicházely, zapsány do dvou tabulek s očíslovanými řádky. Vzniknou tedy dvě tabulky: Správné a Špatné odpovědi. Pak ke slovu přijde technika. Losovat budeme za pomoci softwarového pomocníka, kterého si můžete nanečisto vyzkoušet i vy:

→ L O S U J ←

Pro znalce uvedeme jen pár technických detailů: jedná se o skript v PHP, který generuje náhodná čísla v zadaném intervalu. Využívány jsou funkce SRand() a Rand(). Randseed je generován pomocí MicroTime(). Systém je ošetřen proti generování duplicitních čísel. Žádné číslo se tak nemůže ve vygenerované posloupnosti opakovat.

Tímto systémem tedy budeme po ukončení soutěže losovat celkem 11 šťastlivců. A jestli s námi ještě nehrajete, určitě to napravte! Více o soutěži naleznete v souvisejícím článku ZDE. Ještě hrajeme!

Výhry pro vánoční soutěř 2008

Výhry velké vánoční soutěže na Svarinfu.