Vyhrajte 10 x 2 lupeny na strojírenský veletrh!

Autor: administrator <admin(at)svarbazar.cz>, Téma: Svar - soutěž, Vydáno dne: 04. 08. 2009

14. září 2009 vstoupí česká výkladní skříň strojírenství - mezinárodní strojírenský veletrh v Brně - do druhé padesátky let své existence. I přes tíživou situaci světové ekonomiky to bude zajímavá podívaná, kterou byste si neměli nechat ujít. A pokud se vám nechce platit za lupena, stačí maličkost: vyhrát celou dvojici vstupenek v naší nové soutěži!


Ve spolupráci s organizátory Strojírenského veletrhu jsme pro vás opět připravili velice jednoduchou soutěž. Stačí správně odpovědět na 4 jednoduché otázky a budete zařazeni do slosování o dvojici z celkem 20 vstupenek na veletrh MSV 2009, který se koná ve dnech 14. až 18. září na brněnském výstavišti BVV. Celkem tedy vylosujeme 10 výherců z nichž každý obdrží po dvou vstupenkách. Jako vždy se jedná o jednoduché otázky, na které naleznete odpovědi i zde na Svarinfu. Takže chcete-li vyhrát dva lupeny, pojďte na to. Soutěžní formulář najdete zde:

Soutěžní formulář - soutěž ukončena!

Pravidla a podmínky soutěže naleznete, jako obvykle, na stránce s formulářem. Takže neváhejte a dejte se do toho!

MSV - logo

Logo mezinárodního strojírenského veletrhu - MSV Brno.

Jaký bude MSV 2009?

Letošní 51. ročník to má opravdu těžké. Loňský jubilejní 50. ročník spojený s 80. výročím brněnského výstaviště nastavil laťku hodně vysoko. Letos naopak hospodářství čelí vleklé krizi, a proto přišli pořadatelé s řadou inovací a změn. V roce 2009 se Mezinárodní strojírenský veletrh opět stane portálem novinek, inovací a klíčových trendů ve strojírenství i dalších průmyslových oborech. Struktura letošního ročníku zahrnuje devět specializovaných oborových celků, z nichž největší a nejvýznamnější jsou kovoobráběcí a tvářecí stroje, materiály a komponenty pro strojírenství, elektronika, automatizace, měřicí technika a plasty, gumárenství, chemie. Široký záběr vytváří synergické efekty a umožňuje prezentovat mezioborové výrobní technologie. Novým, vysoce progresivním tématem ročníku je digitální továrna, tedy simulace komplexních výrobních procesů ve virtuálním světě.

Loňského 50. mezinárodního strojírenského veletrhu se zúčastnilo přes dva tisíce vystavovatelů z 29 zemí. Každá třetí firma byla ze zahraničí a mezinárodnost vzrostla na 36,2 %. Na brněnské výstaviště přišlo bezmála sto tisíc návštěvníků z 57 zemí. Registrovaných zahraničních odborníků mezi nimi bylo přes deset procent, ale celková zahraniční návštěvnost byla ještě vyšší. Nejvíce návštěvníků tradičně přijíždí ze Slovenska, Německa, Rakouska, Polska a Maďarska, ale početné zastoupení mají také odborníci z Ruska a Ukrajiny, z Pobaltí a ze zemí jihovýchodní Evropy.

Průzkumy při MSV 2008 potvrdily vysoce kvalitní návštěvnickou strukturu. Bezmála 40 % návštěvníků tvoří představitelé top managementu, plných 80 % návštěvníků rozhoduje o investicích nebo má při rozhodování poradní hlas. Hlavním cílem návštěvy byly především novinky a trendy, ale 53 % návštěvníků zároveň přijelo vést obchodní jednání a 26 % chtělo přímo nakupovat.

MSV 2008

Ilustrační foto: ukázka expozice z MSV 2008.

Prezentace obráběcích stojů bez omezení

Dobrou zprávou pro vystavovatele obráběcích strojů je rozhodnutí Generálního komisariátu EMO umožnit účastníkům EMO Milano vystavovat v roce 2009 stroje a zařízení i na jiných veletrzích v Evropě. K obdobné situaci došlo již v roce 2007, kdy obor obrábění, tváření a povrchové úpravy s 668 vystavovateli dominoval celému Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu. Rozsáhlá účast tuzemských i zahraničních producentů obráběcí a tvářecí techniky se očekává také v letošním roce.

Nový pavilon P

Dominantní obor veletrhu - obráběcí stroje - se letos poprvé přestaví v novém pavilonu P, který bude se svými patnácti tisíci čtverečními metry největší výstavní halou ve střední Evropě. Dokončen byl v květnu letošního roku a vystavovatelům obráběcích a tvářecích strojů poskytne nejkvalitnější výstavní plochu vybavenou moderními technologiemi i veškerým zázemím:

BVV pavilon P

Nový pavilon P (vizualizace)

V synergii s dopravou a logistikou

Bez logistických procesů, které snižují náklady a zvyšují konkurenceschopnost, si moderní výrobu a obchod již nedokážeme představit. S komplexní nabídkou výrobků, technologií a služeb pro efektivní tok zboží se návštěvníci brněnského výstaviště seznamují vždy v lichých letech v době konání Mezinárodního strojírenského veletrhu. Mezinárodní veletrh dopravy a logistiky Transport a Logistika se zde koná od roku 2001 a posledního ročníku v roce 2007 se zúčastnilo 191 vystavujících firem ze 17 zemí. Podíl zahraničních vystavovatelů dosáhl 27,2 % a zároveň vzrostla nabídka softwarových řešení pro dopravu, skladování a komunikačních a řídicích systémů pro logistiku. Nejvíce zastoupenými obory veletrhu jsou manipulační technika a montážní stroje a zařízení.

Více informací o veletrhu naleznete na oficiálních stránkách MSV: www.bvv.cz/msv

Přijeďte se také podívat

Jak je vidět, i letos toho bude k vidění opravdu hodně, a neměli byste si tuto výkladní skříň strojírenství nechat ujít. Malým bonusem mohou být dvě vstupenky, které získáte zcela zdarma. Stačí chvilka na vyplnění našeho soutěžního formuláře a pak už jen trocha toho štěstíčka