Zlaté české ručičky.

Autor: administrator <admin(at)svarbazar.cz>, Téma: Technologie svařování, Vydáno dne: 18. 07. 2009

Zlaté české ručičky. Kdo z nás to někdy neslyšel? A můžeme na to být hrdí. Sice zlaté ručičky pomalu ustupují zlatým českým hlavičkám, protože se stáváme experty na to co kde ošulit a vytunelovat, ale ne všichni na to mají žaludek a tak je zlatých ručiček pořád dost. Skoro by se dalo říci, že pozvat si na práci řemeslníka je v naší zemičce radost. A zvláště v době ekonomické krize a nedostatku zakázek firmy musí odvádět pouze prvotřídní práci. Jinak na trhu nepřežijí.

Ovšem ne vždy se zadaří. Copak, ojedinělá chyba se dá odpustit, ale někdy se nestačíte divit, že na trhu si vesele existují subjekty, které produkují kvalitu z "jiné dimenze". A zajímavé je, že dokáží existovat opravdu velmi dlouho. Jeden takový produkt se nám dostal do rukou:

Super svařenec - doraz zámku branky 1

Super svařenec - doraz zámku branky 3

Pokud si lámete hlavu, co že to na obrázcích je a vybavuje se vám televizní soutěžní pořad "Co je to?", tak vás nebudeme napínat. Na obrázcích je vážně míněný a zámečnickou firmou na zakázku zhotovený doraz se sedlem zámku domovních vrátek k rodinnému domu. Ta vrátka jsme neviděli, ale prý vypadají podobně. Doraz nám nešťastník, který si zámečníky v dobré víře najal, přinesl ukázat.

Super svařenec - doraz zámku branky 2

Doraz vrátek a sedlo zámku.

Ale jinak si stále myslíme, že pořekadlo "zlaté české ručičky" pořád platí. Jen je nutné si uvědomit, že pravidla jsou potvrzována vyjímkami...