Afrika - země svařování zaslíbená.

Autor: administrator <admin(at)svarbazar.cz>, Téma: Svařování elektrodou (MMA), Vydáno dne: 14. 12. 2008

Svarinfo občas přináší různé zajímavosti ze světa svařování. Kupodivu se zde již několikrát objevily kuriozitky z horké Afriky, kterou si většina z nás spojuje asi s něčím úplně jiným než se svařováním. Důkazem, že i v Africe se svařuje ostošest byly např. články Svařování v Egyptě, volné pokračování Svařování v Egyptě podruhé, nebo oblíbený Svářecí transformátor z třetího světa. Právě na tyto články navážeme ukázkou dalšího unikátního svařovacího aparátu z Afriky.

Následující obrázky jsme nalezli na webu AfriGadget, který má v podtitulu: Solving everyday problems with African ingenuity, tedy něco jako řešení každodenních problémů pomocí africké vynalézavosti. Jedná se o jakési zápisky několika cestovatelů, kteří zde publikují zajímavé příběhy ze svých cest po tomto kontinentu. Všechny příběhy mají společné právě to, že mapují, jak se v Africe dokáží v rámci svých možností a po svém vypořádat s některými všedními problémy. A jedním z nich je i svařování.

Následující obrázky a video, publikované na adrese www.afrigadget.com/2007/06/03/home-made-welding-machine, byly pořízeny v Nairobi, hlavním městě státu Keňa. Jejich autor tam při své cestě narazil na obchod, kde byly nabízeny k prodeji i tyto dvě zajímavé svářečky:

Africa weld 1

Svářečka z Nairobi 1.

Africa weld 2

Svářečka z Nairobi 2.

Stroje byly nabízeny každý za cenu 14 tisíc keňských šilinků, což prý odpovídá cca 200 americkým dolarům. To je docela dost, ale za exkluzivitu se prostě platí. Navíc majitel obchodu dokázal ke svářečkám podat i odborný výklad o tom, jak to vlastně funguje. Tento výklad byl zachycen na videu, na které zde byl odkaz. Bohužel video bylo z původního zdroje odstraněno.