Svářečka na baterky.

Autor: administrator <admin(at)svarbazar.cz>, Téma: Svařování elektrodou (MMA), Vydáno dne: 27. 03. 2007

A je to tady! Jednou to přijít muselo. Už máme skoro všechno na baterky, tak proč ne svářečku, že?

Následující obrázky snad ani nepotřebují komentář. Tak jen ve zkratce. Potřebujete trochu svářecího kabelu (stačí 16mm2), akumulátorové svorky, držák elektrod (svářecí kleště) a zemnící svěrku (zemnící kleště). Z těchto ingrediencí vyrobíte dva svářecí kabely a jeden nebo dva propojovací kabely. Počet propojovacích kabelů závisí na tom, zda použijete dva nebo tři akumulátory. Sestavené kabely namontujete na klasické olověné startovací autoakumulátory a můžete vařit.

Že to opravdu vaří, je vidět na obrázcích. Je zřejmé, že díky malému napětí se bude oblouk zapalovat dost obtížně. Takže asi nic pro zhýčkané majitele invertorů s Hot Startem. Tady je potřeba opravdu um a pevná ruka. Autor doporučuje rutilové elektrody E6012, E6013 (obdoba našich populárních ER 113, ER 117) o průměru 2,5 i 3,2 mm. Elektrodový kabel pak bude na - póle. Ale není důvod nezkusit bazickou elektrodu na + póle. Chcete-li vědět více, podívejte se na originální článek na inernetu.


Svářečka na baterky

Vlevo potřebné součástky, vpravo sestavená "svářečka" (bez baterií)

Svářečka na baterky

Kompletní "svářečka" ze dvou autoakumulátorů.

Svářečka na baterky

A takhle to vaří (rutilka E6013).

Že to jde i bez speciálně vyrobených kabelů, je vidět na následujících obrázcích. Autoři použili tři baterie a obyčejné startovací kabely. Více opět v originálním článku na webu.


Svářečka na baterky

Nouzová svářečka ze startovacích kabelů a 3 akumulátorů.

Svářečka na baterky

Kdo říkal, že to nebude vařit... ?

POZOR ! Najde-li se mezi vámi čtenáři šílenec, který to zkusí, ať se se svými zkušenostmi podělí s ostatními. Třeba ve fóru. Předem dík.