Nové názvy přídavných materiálů ESAB

Autor: administrator <admin(at)svarbazar.cz>, Téma: Technologie svařování, Zdroj: www.esab.cz, Vydáno dne: 05. 11. 2006

Je to již více než rok, kdy firma ESAB změnila systém značení svých přídavných materiálů pro svařování nerez ocelí a slitin hliníku v ochranných atmosférách. Nový systém je přehlednější a smysluplnější. Přesto ti, kdo s těmito materiály pracují, jistě potvrdí: zvyk je železná košile. Pojďme si tedy nový systém značení připomenout.

Materiály pro MAG a TIG svařování nerez ocelí.

V případě materiálů pro svařování nerezavějících ocelí vychází nový systém obchodního označování z klasifikace svařovacích materiálů dle AWS a umožní uživateli snáze určit, o jaký materiál se jedná. Na následujících obrázcích jsou porovnávací tabulky starého a nového značení drátů pro MAG a TIG svařování. Kompletní dokument vydaný firmou ESAB, který zahrnuje také vysvětlení systému nového značení a obsahuje originální převodní tabulky (i na svařovací pásky), si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Ke stažení pod názvem nove_nazvy_nerez.pdf.

Nové názvy přídavných materiálů pro nerezi 1

Staré a nové značení MAG drátů ESAB pro nerez.


Nové názvy přídavných materiálů pro nerezi 2

Staré a nové značení TIG drátů ESAB pro nerez.Materiály pro MIG a TIG svařování slitin hliníku.

Nové označení těchto materiálů je v souladu s nově schválenou normou ČSN EN ISO 18273. Nové označení je uznávané a používané v celosvětovém měřítku a usnadňuje orientaci zákazníků v těchto materiálech. Porovnání starého a nového značení je v následující tabulce. Opět je možné si stáhnout originální dokument vydaný firmou ESAB, který zahrnuje také vysvětlení systému nového značení. Dokument si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Ke stažení pod názvem nove_nazvy_hlinik.pdf.

Nové názvy přídavných materiálů pro hliník.

Staré a nové značení MIG a TIG drátů ESAB pro hliník.