Pomůcky ke stažení

Autor: administrator <admin(at)svarbazar.cz>, Téma: Technologie svařování, Vydáno dne: 16. 09. 2006

Stáhněte si praktické pomůcky ve formě PDF dokumentů. Jedná se o přínosné pomůcky pro každého, kdo se zabývá svařováním a svářecí technikou. Jednotlivé pomůcky jsou blíže popsány v tomto článku.

Všechny uváděné pomůcky naleznete v sekci Ke stažení.

Svářecí kabely - správná volba průřezu a max. délky.

Soubor volba_kabelu.pdf je praktická pomůcka pro volbu průřezu a maximální délky měděných svářecích kabelů. Pomůcka navazuje na článek Svářecí kabely - jak správně zvolit?. Neměla by chybět na žádné svářečské prodejně a servisním pracovišti.

Svářecí kabely

Vady svarů - příčiny a opatření.

Soubor vadysvaru.pdf obsahuje přehled nejčastějších vad svarů. U každé vady je ilustrační obrázek s popisem příčin a možných opatření k odstranění vady. Tato perfektní pomůcka byla vydaná firmou ESAB.

Vady svarů a jejich příčiny

Skladování a manipulace s přídavnými materiály.

Soubor skladovani_pm.pdf obsahuje doporučení firmy ESAB pro skladování a manipulaci s přídavnými materiály. Ideální pomůcka pro tvorbu směrnic a příruček v rámci systémů řízení jakosti, resp průkazů způsobilosti (nebo chcete-li tzv. Velkých svářecích průkazů).

Správné skladování přídavných materiálů

Barevné značení tlakových lahví s technickými plyny.

Soubor barevne_lahve.pdf obsahuje přehled nového barevného značení tlakových lahví na technické plyny dle normy ČSN EN 1089-3. Včetně porovnání se starým systémem značení. Přechodné období pro zavedení nového značení je od 1.1.1999 do 30.6.2008. V tomto období se můžeme setkávat s lahvemi se starým i novým systémem značení. Po 30.6. 2008 bychom naopak už neměli spatřit láhev se starým systémem barevného značení. Tuto skvělou pomůcku vydala firma Linde.

Nové značení technických plynů